Rzymski proboszcz: kościół to miejsce święte, a nie plaża

(fot. shutterstock.com)

Proboszcz rzymskiej bazyliki Matki Bożej Anielskiej i Męczenników w pobliżu dworca Termini postanowił położyć kres praktyce odwiedzania świątyni wzniesionej według projektu Michała Anioła na ruinach dawnych term Dioklecjana przez skąpo ubranych wiernych i turystów.

 

"To miejsce święte, a nie plaża" - powiedział ksiądz Franco Cutrone, ustawiając w kruchcie stolik z chustami dla kobiet, wchodzących do bazyliki z odkrytymi ramionami.

 

Na stoliku umieszczono również koszyczek na ofiary za tę nadzwyczajną usługę, a zebrane pieniądze dzielą między sobą uchodźcy i bezdomni. "Tutaj przychodzi się, aby się modlić, a nie robić selfie. Kto chce zwiedzić kościół, nawet jeżeli jest półnagi, może to uczynić, wypożyczając chustę, którą ma do dyspozycji" - wyjaśnia jeden z ochotników, stojących w drzwiach bazyliki. Prasa obawia się, że będzie ona omijana przez zagranicznych turystów.

 

Wspomóż Nas
Tagi: kościół, rzym

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.05

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 12:31:52 | 2017-08-23
Och, zaraz po moim komentarzu wymieniliście zdjęcie, teraz jest dziewczyna na plaży....

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 12:22:17 | 2017-08-23
Na zdjęciu jest wprawdzie turystka z odkrytymi ramionami, która być może chce zrobić selfie, z tym że w artykule piszecie o Rzymie, a turystka na zdjęciu znajduje się na rynku Starego Miasta w Pradze, a w tle widać Kościół Marii Panny przed Tynem.
To już druga tego typu pomyłka, niedawno pisaliście o ataku terrorystycznym w Barcelonie, a zamieściliście zdjęcie katedry w Mediolanie.
Rzetelność dziennikarska wymaga zdecydowanie większej staranności!!!

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook