Barcelona: Msza św. w intencji ofiar zamachów terrorystycznych

(fot. EPA/Sergio Barrenechea)

W słynnej bazylice Świętej Rodziny w Barcelonie została dziś przed południem odprawiona Msza św. w intencji ofiar czwartkowych zamachów terrorystycznych na Rambli w Barcelonie i w Cambrils.

 

Eucharystię sprawował arcybiskup stolicy Katalonii, kard. Juan José Omella Omella, zaś uczestniczyli w niej m.in. król Filip VI z królową Letycją, przewodnicząca Kongresu Deputowanych Ana Pastor, premier Hiszpanii Mariano Rajoy, premier Katalonii Carles Puigdemont i burmistrz Barcelony Ada Colau.

 

Przybyli także prezydent i premier sąsiedniej Portugalii - Marcelo Rebelo de Sousa i Antonio Costa. Obecni byli również przedstawiciele różnych wyznań i religii, w tym islamu.

W homilii kard. Omella wezwał rodaków, by pozostali zjednoczeni w braterstwie, wzajemnym szacunku i solidarnej miłości, gdyż "jedność nas wzmacnia, a podziały nas niszczą".

Prosił Boga o uleczenie rannych w zamachach i o to, by "świat mógł żyć w pokoju i zgodzie". Podkreślił, że "pokój jest najlepszym pokarmem dla naszego życia i nie możemy szczędzić wysiłków, aby go osiągnąć". - Obyśmy wszyscy byli twórcami pokoju - apelował hierarcha.

Za "najcięższy grzech" uznał zamachy "na życie bliźnich, niewinnych ludzi i dzieci". Prosił Boga, by "przemienił nasze serca z kamienia i dał nam serca z ciała, pełne braterstwa, miłosierdzia i pokoju".

Kard. Omella odczytał też kondolencje, jakie dzień po zamachach wystosował papież Franciszek.

Głos zabrał również biskup pomocniczy archidiecezji barcelońskiej Sebastià Taltavull Anglada, który namawiał, by cały ból przeżyty w minionym tygodniu w Katalonii ustąpił miejsca "nowemu stylowi współżycia, który szanuje prawa człowieka i zapewnia jego godność, wychodząc poza wszelkie różnice i wykluczenie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?