Bp Guzdek: z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci harcerek

(fot. Polskie Radio / youtube.com)

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dwóch harcerek oraz odniesionych z powodu gwałtownej nawałnicy obrażeniach wielu uczestników obozu łódzkiego oddziału Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w miejscowości Suszek - napisał delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy bp Józef Guzdek.

 
"To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. To właśnie podczas wakacyjnych obozów i wędrówek harcerze pragną doskonalić swoje charaktery, kształtować prawe sumienia i odnosić zwycięstwa nad swoją słabością. Tym razem siły natury okazały swoją niszczycielską moc, nie oszczędzając ludzkich istnień, raniąc wielu młodych ludzi" - czytamy w liście biskupa Guzdka, przekazanym w niedzielę.
 
Hierarcha podkreśla w nim, że śmierć jest źródłem bólu. "Dlatego też modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły. Maryję, Uzdrowienie Chorych, proszę, aby ci, którzy wymagają leczenia, mogli jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia" - napisał w liście skierowanym do harcerzy bp Guzdek.
 
Wyraża w nim również solidarność w bólu z władzami Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, zachęcając jednocześnie "do wytrwałości w dalszej pracy na rzecz wychowania młodzieży w duchu harcerskich ideałów".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook