Arcybiskup Seulu: wzywam władze, by uznały pokój jako najwyższą wartość

(fot. AvvenireNEI / youtube.com)

Kard. Andrew Yeom Soo-jung z Korei Południowej wystosował pokojowy apel do władz obu państw Półwyspu Koreańskiego oraz zainteresowanych mocarstw światowych.

 

- Modlę się o to, aby Korea Północna zgodziła się na denuklearyzację półwyspu, aby zaniechano zbrojnej konfrontacji, by zasiąść do stołu rokowań, łagodząc w ten sposób napięcia - powiedział arcybiskup Seulu 10 sierpnia, przed zbliżającym się Świętem Narodowym.

 

Kard. Yeom wyraził "głębokie zatroskanie" kryzysem związanym z północnokoreańską bronią atomową i rakietami. - Wzywam władze, by uznały pokój jako najwyższą wartość i drogę prowadzącą nasze społeczeństwo ku dobru wspólnemu - stwierdził koreański purpurat. Przestrzegł jednocześnie, że "prawdziwego pokoju nie da się osiągnąć przez równowagę władzy, lecz przez działalność bazującą na miłości bliźniego".

 

Święto Narodowe obchodzone jest na pamiątkę wyzwolenia Korei od kolonialnej władzy Japonii 15 sierpnia 1945 r. Tego dnia, kiedy Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia NMP, kard. Yeom będzie przewodniczył uroczystej liturgii w katedrze Myeongdong w Seulu.

 

W środę 9 sierpnia przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zagroził atakiem rakietowym na Guam - zamorskie terytorium USA. Była to reakcja władz w Pjongjangu na stanowisko prezydenta Donalda Trumpa, który na spotkaniu z dziennikarzami w Białym Domu oświadczył, że nieustanne prowokacje północnokoreańskie spotkają się z "ogniem, furią i potężną siłą, jakiej świat nie widział".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.23

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook