Bp Nitkiewicz: pielgrzymowanie sprzyja ewangelicznemu stylowi życia

(fot. BartekM1559 (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons)

Pielgrzymowanie sprzyja bardziej ewangelicznemu stylowi życia - powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz 8 sierpnia w Jędrzejowie, do ponad 700 pielgrzymów ze Stalowej Woli, idących w ramach Pieszej Pielgrzymki Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę.


Mszy św. sprawowanej na terenie klasztoru ojców cystersów, w którym znajduje grób bł. Wincentego Kadłubka - patrona Sandomierza i diecezji sandomierskiej, przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ją kapłani posługujący pątnikom oraz księża gościnnie odwiedzający pielgrzymów.

 

Biskup sandomierski nawiązując w kazaniu do hasła III Synodu Diecezji Sandomierskiej - "Nieść światło Ewangelii", będącego również mottem tegorocznej pielgrzymki podkreślił, że pielgrzymowanie sprzyja ewangelicznemu stylowi życia.

 

- Patrząc na Was, już widać rezultaty ewangelicznego stylu życia, wspaniałe owoce, pomimo zmęczenia, dolegliwości i różnych problemów. Muszę powiedzieć, że trudno pozostać obojętnym wobec takiego świadectwa. Ono skłania do refleksji, pobudza do dobrych czynów. To również jest ewangelizacja, niesienie światła Ewangelii, jej uzdrawiającej mocy - mówił biskup.

 

Hierarcha zwrócił uwagę na to, że chrześcijanie muszą być zawsze widzialni i głosić Chrystusa.

 

- Nie chodzi o przekrzykiwanie tych, którzy myślą inaczej. Z miłości do nich pokażmy, że z Chrystusem jesteśmy szczęśliwi. Ojciec Święty Franciszek mówi, że żywa zasada Ewangelii pozostaje czynną tylko wtedy, gdy ją darujemy, bo miłość jest czynna, kiedy kochamy, a nie kiedy piszemy opowieści czy oglądamy telewizyjne seriale. I jeżeli zachowujemy ją zazdrośnie tylko dla siebie, pleśnieje i zamiera, a Ewangelia może spleśnieć. Niech więc Ewangelia dalej nas przemienia, abyśmy mogli ewangelizować innych - podkreślił ordynariusz.

 

Modlącym się pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Wincentego Kadłubka. Na zakończenie Eucharystii bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił nimi błogosławieństwa pielgrzymom.

 

Tego samego dnia pielgrzymi idący w kolumnach z Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego spotykali się ze sobą, aby modlić się wspólnie w Sanktuarium Matki Bożej w Piekoszowie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook