Kard. Tagle: ważne, by młodzi dali początek nowej kulturze. By umieli docenić różnorodność

(fot. Rappler / youtube.com)

W Indonezji zakończyły się Azjatyckie Dni Młodzieży. Zdaniem kard. Luisa Tagle z Filipin wydarzenie to stało się silnym impulsem misyjnym. Azja wciąż bowiem pozostaje dla Kościoła peryferią, chrześcijanie są tam mniejszością.

 

Jednakże dla młodych katolików, którzy gromadzili się w tych dniach w Indonezji, status mniejszości stanowi bodziec, by być Kościołem misyjnym, otworzyć się na innych z miłością i współczuciem.

 

Kardynał Tagle: męstwo to miłość >>

 

"Ja już po raz trzeci uczestniczyłem w Azjatyckich Dniach Młodzieży. W Indonezji miały one charakter szczególny ze względu na ich temat: misja młodych w społeczeństwie wielokulturowym. Dla nas wielokulturowy oznacza zarazem wieloreligijny. 

 

Chodzi o to, by wnieść w to wymiar wspólnoty, spotkania. Nie tylko wielość, ale i jedność. Do tego potrzebny jest dialog. Dla nas, Kościoła w Azji, ważne jest, by młodzi dali początek nowej kulturze, postawie dialogu, by umieli docenić różnorodność. Różnice nie muszą prowadzić do podziału, lecz mają ubogacać cywilizację i społeczeństwo" - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Tagle.

 

Azjatyckie Dni Młodzieży organizowane są co trzy lata z inicjatywy Federacji Azjatyckich Konferencji Biskupów (FABC). Poprzednie edycje odbywały się kolejno: w Tajlandii, na Tajwanie, w Indiach, w Hongkongu, na Filipinach i w Korei Południowej, gdzie podczas swej wizyty apostolskiej z ich uczestnikami spotkał się papież Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?