Pierwszy kardynał z Bangladeszu mówi o ubóstwie Kościoła

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Kościół ubogich i dla ubogich" - tak określił katolicką wspólnotę Bangladeszu kard. Patrick D’Rozario. Pierwszy w historii azjatyckiego kraju purpurat przedstawił sytuację wiernych w swojej ojczyźnie, gdzie chrześcijanie stanowią wyraźnie mniejszość (0,5 proc.) otoczoną przez ludność głównie muzułmańską (90 proc.).

 

Mimo częściowego wykluczenia społecznego licznych członków Kościoła i wynikającej stąd biedy hierarcha podkreślił, że tamtejsi katolicy posiadają też bogactwo przybierające różne inne formy. "Jest bogactwo w naszych wartościach, w naszej kulturze, w naszej harmonii religijnej, w naszym dialogu między wyznającymi różną wiarę, w naszej tradycji, a także w naszych osiągnięciach zarówno politycznych, jak i ekonomicznych" - zauważył kard. D’Rozario.

 

Kard. D'Rozario: czekamy na papieża >>

Zaznaczył, iż w procesie wzajemnego poznania oraz zrozumienia, który powoli się rozwija w Bangladeszu między ludźmi różnych religii, zaczynają podejmować inicjatywę również muzułmanie, a nawet sam rząd.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 00:08:17 | 2017-08-02
Ubogi i dla ubogich ... buahahahaha. Ma poczucie humoru. Pałace, limuzyny, złote kiecki. I oczywiście kaska dla Rydzunia, żeby nie musiał oszczędzać z dotacji Państwowych. 

Oceń 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?