Pakistan: zamiast Koranu płoną Biblie

Zielonoświątkowy kościół w Karaczi został zaatakowany przez muzułmanów rozgniewanych niedawną zapowiedzią spalenia egzemplarzy Koranu przez protestanckiego pastora w USA. Do zdarzenia doszło 18 września w dzielnicy Shah Latif. Napastnicy spalili dziewięć egzemplarzy Biblii, trzy śpiewniki i trzy drewniane krzyże. Zniszczono także instrumenty muzyczne używane w czasie nabożeństw.

 

Pastor Peter Shahzad ujawnił, że agresorzy dostali się do kościoła wyłamując zamki w jego drzwiach. Podczas nabożeństwa w niedzielę 19 września duchowny wezwał władze do ukarania sprawców na podstawie tzw. prawa o bluźnierstwie. Następnie razem z wiernymi zorganizował demonstrację przy Karachi Press Club, popularnym miejscu tego typu zgromadzeń.

 

Był to drugi atak na kościół w Pakistanie po tym, jak pastor Terry Jones z Florydy zapowiedział, że w rocznicę zamachów z 11 września 2001 r. spali egzemplarze świętej księgi islamu, do czego ostatecznie nie doszło. 12 września kościół luterański w Mardanie w pakistańskiej prowincji Khyber Pakhtunkhwa został obrzucony granatami.

 

Ks. Aftab James Paul, kierujący komisją ds. dialogu międzyreligijnego w diecezji Fajsalabad uważa, że można spodziewać się kolejnych ataków i nie zmieni tego fakt, czy sprawcy dotychczasowych zostaną aresztowani, czy też nie.

 

- Napięcia tworzą ludzie słabo znający nauczanie islamu – dodaje ks. Thomas Gulfam, sekretarz generalny międzyreligijnej grupy Heralds of Peace (Zwiastuni Pokoju).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Dawid 13:13:00 | 2010-09-21
Dzięki. Ściślej starohebrajskie. Wymienia go Stella Meszy, czy to coś zmienia w Twoim odbiorze tego co napisałem?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~valeria 12:48:19 | 2010-09-21
Dawid - jakież piękne żydowskie imię...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dawid 12:36:25 | 2010-09-21
No tak. Mogą się rodzić takiem reakcje, ale przecież nie wolno im się poddać. I to nie tylko ze względu bycia chrezścijaninem. Oglądałem film o realnym zagrożeniu islamizacją Europy i świata. Nie oszukujmy się. Jeżeli wskaźnik urodzeń w Europie to 1,2-1,6, to nie trzeba będzie wojen, terrorystów itp. Mówił nawet o tym Muammar Kadafi. Po prostu islam stanie się dominujący demograficznie i będą wybierać swoich prezydentów, swoje paralamenty.


Całkowicie się zgadzam. Na wojnie z islamem korzystają tylko żydzi.  Zresztą żydzi wymyslili islam od początku jako narzędzie do walki z chrześcijanami.Z islamem można wygrać nie zabijając, ale rodząc więcej dzieci. Przy okazji  wygra się z żydostwem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 12:11:20 | 2010-09-21
"Napięcia tworzą ludzie słabo znający nauczanie islamu"

Całkowita racja. A po drugiej stronie napięcia tworzą ludzie słabo znający nauczanie Chrystusa.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~valeria 12:03:00 | 2010-09-21
Jakie "zamiast"? Za tytuł dwója!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

JurekS 11:28:34 | 2010-09-21
No tak. Mogą się rodzić takiem reakcje, ale przecież nie wolno im się poddać. I to nie tylko ze względu bycia chrezścijaninem. Oglądałem film o realnym zagrożeniu islamizacją Europy i  świata. Nie oszukujmy się. Jeżeli wskaźnik urodzeń w Europie to 1,2-1,6, to nie trzeba będzie wojen, terrorystów itp. Mówił nawet o tym Muammar Kadafi. Po prostu islam stanie się dominujący demograficznie i będą wybierać swoich prezydentów, swoje paralamenty.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 10:33:22 | 2010-09-21
Pora zacząć palić Koran i brać za pysk muzułmanów, bo oni się coraz bardziej rozbestwiają.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook