Spotkanie "Zapalmy Płomień dla Młodych" na Campus Misericordiae

(fot. bubutu / Shutterstock.com)

29 i 30 lipca na Campus Misericordiae w Wieliczce - Brzegach odbędzie się spotkanie pod hasłem "Zapalmy Płomień dla Młodych".

 

Modlitewne czuwanie w rocznicę ŚDM rozpocznie się od tradycyjnej pielgrzymki z kościoła w Strumianach na Campus Misericordiae, ale tym razem pielgrzymkowemu orszakowi przewodniczyć będzie figura Matki Bożej Loreto. Msza Święta w kościele parafialnym w Strumianach rozpocznie się o godz. 19.00 a bezpośrednio po niej wyruszy pielgrzymka, która połączy się z Marszem dla Jezusa i ok. 22.00 dotrze na Campus Misericordiae.

 

Na scenie plenerowej odbędzie się Koncert Uwielbienia z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mate.O, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Dopełnieniem sobotniego wieczoru będzie zapalenie świec - symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata jako podziękowanie za to, że rok temu byli z nami. Aranżację muzyczną dla tego wydarzenia wykona Gromee Orchestra.

 

W niedzielę, 30 lipca, od godziny 14.30 na Campus Misericordiae na scenie plenerowej prezentować się będą młodzieżowe zespoły muzyki chrześcijańskiej, m.in.: Pax, Hebda, Nuntiis, Sąsiedzi, Muode koty, Lost InDeSyti, Orszak Baranka, Inicjatywa DWM, Łukasz Buksa Band oraz połączone schole dziecięce z Wieliczki.


O godz. 19.00 rozpocznie się Oratorium o św. Kindze - utwór napisany przez krakowskiego kompozytora i dyrygenta Piotra Pałkę. "Najważniejsza jest miłość" - pod takim tytułem na scenie plenerowej przy Rondzie ŚDM w Brzegach wystąpi ponad sto osób: chór Voce Angeli, chórzyści Miasta Wieliczka, chór ŚDM, Krakowska Orkiestra Kameralna Dell’Arte oraz soliści: Anna Górecka, Grzegorz Górecki, Rafał Maciejewski i Marcin Wasilewski-Kruk, z towarzyszeniem Piotra Piechy, prezentującego formy mówione.

 

Po zakończeniu Oratorium odbędzie się Koncert Uwielbienia z udziałem New Life'm oraz Natalii Niemen połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

 

Tego dnia będzie również możliwość uczestnictwa w spotkaniach ze świadkami wiary. Na terenie Campusu odbędą się także przedstawienia teatru uwielbienia, spektaklu ognia, odbędzie się uwielbienie flagami i tańcem. W namiocie spotkań swoim świadectwem będą się dzielić m.in.: Jan Mela, Andrzej Sobczyk oraz Bawer Aando Akaa.


Organizatorzy zapraszają również na projekcję premierową filmu "Baldachim" w reżyserii Wojciecha Szumowskiego oraz Marcina Borowskiego, o tym jak powstawał Campus Misericordiae.


Campus Misericordiae jest miejscem otwartym także dla rodzin i właśnie z myślą o nich została przygotowana specjalna Strefa Rodziny, gdzie najmłodsi uczestnicy spotkania będą mogli twórczo zagospodarować swój czas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook