Abp Jędraszewski zaprasza na obchody rocznicy ŚDM

(fot. bubutu / Shutterstock.com)

Mieszkańcy Polski i Krakowa doświadczyli w czasie ŚDM solidarności w tworzeniu wspólnego, dobrego dzieła, a doświadczenie to jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach.

 

- Światowe Dni Młodzieży nie zostały nam dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia - napisał do wiernych metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, zapraszając do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM.

 

W sobotę 29 lipca w Tauron Arenie Kraków zaplanowano koncert "Młodość - projekt życia", podczas którego wystąpią m.in. Arkadio, Krzysztof Iwaneczko, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Marika, Natalia Niemen, NiemaGOtu, Trzecia Godzina Dnia.

 

Dzień później w sanktuarium św. Jana Pawła II odprawiona zostanie uroczysta msza św. dziękczynna.

 

List abp Jędraszewskiego będący zaproszeniem na te wydarzenia jest w niedzielę odczytywany w parafiach archidiecezji krakowskiej.

 

Metropolita krakowski przypomina, że przed rokiem gościliśmy młodych ludzi z całego świata, którzy razem z papieżem Franciszkiem, biskupami i kapłanami składali "świadectwo żywej wiary, niegasnącej nadziei i żarliwej miłości" i pokazywali "znękanemu światu, że pokój jest możliwy, a spotkanie z miłosiernym Panem zmienia ludzkie serca".

 

- Światowe Dni Młodzieży nie zostały nam jednak dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia - podkreślił abp Jędraszewski.

 

Jak zauważył mieszkańcy Polski i Krakowa doświadczyli w czasie ŚDM solidarności w tworzeniu wspólnego, dobrego dzieła, a doświadczenie to jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach.

 

W trakcie koncertu w Tauron Arenie abp Jędraszewski ma wręczyć nagrodę

 

"Młodość - projekt życia" dla młodych ludzi, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych. Nagroda ma charakter honorowy, laureat otrzyma statuetkę, symbolizującą Iskrę Miłosierdzia i nawiązującą kształtem do logo ŚDM Kraków 2016.

 

Koncert poprzedzi katecheza wygłoszona do młodych przez metropolitę krakowskiego w pobliskim kościele księży pijarów. Zaplanowano też czas na wymianę doświadczeń, świadectwa i prezentację inicjatyw powstałych po ŚDM.

 

Abp Jędraszewski napisał do wiernych, że za dar Światowych Dni Młodych nieustannie powinniśmy dziękować Panu, dlatego zachęca i zaprasza do wspólnego świętowania.

 

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z miastem Kraków i Województwem Małopolskim.

 

Rocznica ŚDM będzie obchodzona także w Brzegach k. Wieliczki, gdzie przed rokiem funkcjonował Campus Misericordiae, w którym odbyło się całonocne czuwanie młodych oraz msza posłania celebrowana przez papieża Franciszka.

 

W sobotę 29 lipca o godz. 22 w Brzegach odbędzie się koncert uwielbienia, a dopełnieniem wieczoru będzie zapalenie świec - symbolicznego płomienia dla młodych ze wszystkich kontynentów.

 

W niedzielę od godz. 14.30 na scenie plenerowej prezentować się będą młodzieżowe zespoły grające muzykę chrześcijańską, a o godz. 19 zabrzmi "Oratorium o św. Kindze" skomponowane przez Piotra Pałkę.

 

Później zaplanowano koncert z udziałem New Life’m i Natalii Niemen.

 

Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczył papież Franciszek, odbywały się w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki od 26 do 31 lipca 2016 r. i zgromadziły - według organizatorów - ponad 2 mln pielgrzymów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook