"Spotkanie Trumpa i Putina może ocalić ludzkie istnienia"

(fot. Υπουργείο Εξωτερικών / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Metropolita Hilarion jest przekonany o tym, że spotkanie Trumpa i Putina pomoże ocalić ludzkie istnienia na Środkowym Wschodzie.

 

Metropolita Hilarion nazwał spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji w ramach G20 "drogą do przyszłości" i zwrócił uwagę na jej natychmiastowy skutek - zawieszenie broni w Syrii.

 

- Każda próba dialogu, spotkania twarzą w twarz i rozmowa o problemach muszą być prowadzone z pewnej perspektywy i z punktu widzenia "drogi przyszłości", którą musimy podążać. To bardzo dobrze, że odbyło się to spotkanie, ponieważ dwóch prezydentów mogło wysłuchać siebie nawzajem. Widzimy natychmiastowe rezultaty, zawieszenie broni w Syrii. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy uratować wiele istnień ludzkich - powiedział metropolita.

 

Prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych w wyniku rozmów w Hamburgu osiągnęli porozumienie dotyczące zawieszenia broni w południowej części Syrii. Trump przyznał, że zawieszenie broni jest przykładem sytuacji, w której relacja z Rosją może stać się korzystna.

 

Metropolita wyraził nadzieję, że spotkanie może pomóc rozwinąć wspólne inicjatywy i rozpocząć długi proces, który pozwala dwóm państwom słuchać i rozumieć siebie nawzajem lepiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook