Egipt: Kościół prosi wiernych, by pozostali w domach

(fot. shutterstock.com)

Papież Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego zakazał swoim wiernym organizowania jakichkolwiek wydarzeń poza terenem kościoła ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym.

 

Tawadros II poprosił koptów będących w podróży oraz młodzież na wakacjach, aby powrócili do domów.

 

Ostrzeżenie to jest następstwem ataków jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Egipcie. W kwietniu w niedzielę palmową 44 osoby zginęły w ataku bombowym na katedrę i kościół. W maju Państwo Islamskie zaatakowało koptów podróżujących do klasztoru w centralnym Egipcie, w wyniku tego zdarzenia życie straciło 29 osób.

 

Ludzie Krzyża: nowi męczennicy Egiptu >>


W Kościele Katolickim została wydana ta sama instrukcja: "Kościół dostosował się do decyzji ministra spraw wewnętrznych Egiptu, aby odwołać wszystkie wyjazdy i obozy dla młodzieży katolickiej aż do odwołania".


Przedstawiciel Koptyjskiego Kościoła powiedział: "dostaliśmy jedynie ustne ostrzeżenie, nic na piśmie - tak, aby nie wywołać paniki wśród ludzi".


Jak podaje portal voanews, kościoły w Egipcie otoczyły większe niż zwykle siły bezpieczeństwa.


Egipt zmaga się z działaniami bojowników Państwa Islamskiego na Półwyspie Synaj, gdzie od 2013 roku giną setki policjantów i żołnierzy.

 

Egipt: imam Al-Azharu potępia atak na koptów >>


Co najmniej 23 żołnierzy straciło swoje życie w zeszłym tygodniu, gdy samochody-pułapki przejeżdżały przez dwa wojskowe punkty kontrolne. Do ataku przyznało się ISIS. Był to jeden z najbardziej krwawych ataków na siły zbrojne od lat.


W ostatnich miesiącach Państwo Islamskie wzmocniło też ataki na stałym lądzie, obierając za cel koptyjskich chrześcijan. Od grudnia 2016 roku, życie straciło już około stu koptów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook