Katoliccy single spotkali się w Beskidzie Małym

(fot. shutterstock.com)

Około stu osób wzięło udział 15 lipca w górskiej wyprawie na papieski Groń w Beskidzie Małym - przygotowanej dla katolickich singli, którzy szukają swojej drugiej połowy. Podczas kolejnej edycji tego typu spotkań uczestnicy modlili się podczas Eucharystii, a następnie rozmawiali, bawili się i grillowali.

 

U podnóża najwyższego szczytu Beskidu Małego - Leskowca, na Groniu Jana Pawła II sprawowana była Msza św. w intencji spotkania dobrego współmałżonka. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Sordyl z parafii św. Macieja w Andrychowie, który chętnych namaścił olejkiem radości z Rychwałdu. Można było także oddać cześć znajdującym się tu relikwiom św. Jana Pawła II.

Z powodu deszczowej pogody zrezygnowano z dalszej wyprawy na pobliski Leskowiec i zdecydowano się zostać na Groniu, gdzie właściciele schroniska udostępnili uczestnikom spotkania grilla. "Pogoda nie dopisała, dlatego nie wszyscy dotarli" - poinformowały organizatorki wyprawy Katarzyna Kotula i Wioletta Trzaska.

Zapisanych było ponad 160 osób. Wśród uczestników sobotniego spotkania byli m.in. mieszkańcy Żywca, Tarnowa, Przemyśla, Krakowa i okolic oraz z terenu Śląska.

Jak tłumaczą organizatorzy, warunkiem uczestnictwa w tego typu spotkaniach jest możliwość przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Groń Jana Pawła II (890 metrów n.p.m.) to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię papieża Polaka. W latach swego dzieciństwa i młodości Karol Wojtyła wielokrotnie na szczyt przychodził z pobliskich Wadowic. Pomysłodawcami i inicjatorami stworzenia tu kaplicy byli kilkanaście lat temu Stefan i Danuta Jakubowscy z Andrychowa. Dzięki ich staraniom szczyt dawnej Jaworzyny otrzymał nazwę "Groń Jana Pawła II".

 

Wspomóż Nas
Tagi: single

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?