Kard. Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Kard. Peter Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji z Afryki. Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju zauważył, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki.

 

Dlatego trzeba pracować nad rozwojem tego kontynentu, aby zatrzymać młodych Afrykańczyków na miejscu. Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie - powiedział pochodzący z Ghany purpurat.

 

Szef watykańskiej dykasterii został poproszony przez dziennikarzy o komentarz na temat rozważanej przez Włochy możliwości blokady swych portów dla statków z migrantami. Kard. Turkson stwierdził, że jest to wewnętrzna decyzja Europy. Tymczasem tą kwestią nie można się zajmować wyłącznie w Europie. Jego zdaniem powstrzymanie emigracji z Afryki poprzez promowanie rozwoju nie jest niewykonalne.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:06:05 | 2017-07-01
Oczywiscie, że powinno się stawiac na rozwój gospodarczy Afryki, aby powstrzymać emigrację. Może kryzys migracyjny będzie mobilizacją, aby bardziej się tym zająć. 

Oceń 20 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kinga Bartos 20:47:28 | 2017-07-01
Mądry głos.

Oceń 33 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sam.michael 20:14:17 | 2017-07-01
Bravo

Oceń 29 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?