Chrześcijanie i żydzi będą rozmawiać o Reformacji

(fot. shutterstock.com)

Tegoroczne posiedzenie Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów (ICCJ) będą poświęcone Reformacji. W dniach 2-5 lipca odbędzie się w Bonn międzynarodowa konferencja nt. "Reformować - reinterpretować - rewidować. Marcin Luter i 500 lat tradycji i reformacji w chrześcijaństwie i judaizmie".

 

Organizatorzy: Niemiecka Rada Koordynacyjna Towarzystw Współpracy Chrześcijańsko-Żydowskiej i Kościół Ewangelicki Nadrenii oczekują uczestników z całego świata. Będą oni dyskutowali na takie tematy, jak tradycja i reforma w chrześcijaństwie i judaizmie, w liturgii i modlitwie, a także przyszłość stosunków chrześcijańsko-żydowskich.

 

W poniedziałek 3 lipca o tradycji i reformie w chrześcijaństwie będą mówić przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów kard. Reinhard Marx i bp Munib Younan z Ziemi Świętej - przewodniczący Światowej Federacji Luterańskiej. Referaty wygłoszą także prezes Kościoła Ewangelickiego Nadrenii - Manfred Rekowski, żydowski filozof i pedagog Micha Brumlik i kilku rabinów.

 

ICCJ istnieje od 1947 roku, skupia ok. 40 krajowych i międzynarodowych rad i innych organizacji chrześcijańsko-żydowskich z 32 państw świata. Jej siedziba mieści się w Heppenheim w niemieckiej Hesji. Przewodniczącym Rady jest obecnie chrześcijanin dr Philip Cunningham ze Stanów Zjednoczonych, a jego zastępcami: Liliane Apotheker z Francji i dr Michael Trainor z Australii, sekretarzem generalnym - Niemka Anette Adelmann.

 

Patronem organizacji był przez wiele lat zmarły 18 października 2016 sir Sigmund Sternberg. Organizacja ma ponadto 4 przewodniczących honorowych (piąty - rabin prof. N. Peter Levinson zmarł 27 października ub.r.).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook