Abp Hoser: to integralne części powołania

(fot. youtube.com)

Ojcostwo i macierzyństwo duchowe to integralne części chrześcijańskiego powołania - powiedział abp Henryk Hoser. Z okazji dziewiątej rocznicy ingresu do katedry warszawsko-praskiej przewodniczył on uroczystej Mszy św. w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana.

 

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę, że każdy człowiek uczestniczy w stwórczym darze przekazywania życia. - Jednym z głównych zadań ziemskiej egzystencji ludzkiej osoby, bez względu na stan Kościoła w którym żyje, jest posiadanie potomstwa. Człowiek rodzi życie nie tylko w małżeństwie a więc na płaszczyźnie biologicznej, ale również jest zaproszony by przekazywać życie na poziomie ducha. Świadczą o tym chociażby słowa Prymasa Tysiąclecia, który zwracał się do wiernych słowami "Dzieci Boże, Dzieci moje" - zwrócił uwagę kaznodzieja.

 

Wskazał również rodzinę jako na model budowania wspólnoty Kościoła. - Pan Bóg stworzył człowieka w relacjach stąd duch rodzinny, który powinien nas charakteryzować jest ogromną siłą solidarności, lojalności, współpracy, szukania tego co dobre - nawet jeśli to dobro nie wydaje się od razu osiągalne - powiedział duchowny.

 

Podsumowując miniony rok abp Hoser podziękował również wszystkim stanom, począwszy od biskupów poprzez kapłanów, osoby życia konsekrowanego, aż po wiernych świeckich, za współpracę w budowaniu Kościoła lokalnego. - Dziękuję za wszystkie odważne decyzje, które podejmowaliśmy, za wszelkie wysiłki które wkładaliśmy by osiągnąć ewangeliczne cele - powiedział ordynariusz warszawsko-praski.

 

Przyznał, że starł się by największy nacisk był zawsze położony na realizację zadań duchowych. - Taka jest nasza misja jako Kościoła. Wszystkie realizacje, czy dzieła materialne mają jedynie służyć celom najwyższym - przypomniał abp Hoser.

 

Na zakończenie liturgii odśpiewano uroczyste Te Deum.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook