Sprawa krzyża. Kuria upomina ks. Małkowskiego

Warszawska kuria upomniała księdza Stanisława Małkowskiego za odprawianie mszy świętych przed krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. Zagroziła także bliskiemu przyjacielowi ks. Jerzego Popiełuszki ukaraniem go zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich, pisze "Rzeczpospolita". 

 

Ksiądz Małkowski, były kapelan podziemnej "Solidarności" wielokrotnie odprawiał nabożeństwo przed Pałacem Prezydenckim. - Modliłem się z ludźmi, którzy przychodzili oddać hołd tragicznie zmarłym i domagali się wyjaśnienia przyczyn katastrofy – mówi "Rz" ks. Małkowski.

 

We wtorek kuria warszawska poinformowała duchownego, że ma zakaz odprawiania nabożeństw w tym miejscu. Jak mówi "Rzeczpospolitej" ksiądz Małkowski, kuria poinformowała go, że jeśli jeszcze raz się tam pojawi, zostanie ukarany suspensą. 

 

Z informacji przekazanych przez kurię wynika, że ks. Małkowskiemu nakazano, by skoncentrował się wyłącznie na posłudze kapłańskiej na warszawskim Cmentarzu Północnym. Jak argumentuje to ks. Grzegorz Kalwarczyk, kanclerz kurii, ulica to nie jest miejsce do modlitwy. 

 

W rozmowie z portalem Fronda.pl, ks. Kalwarczyk przypomniał, że księdza Małkowskiego obowiązuje zakaz publicznego występowania, który został nałożony na niego przez władze kościelne jeszcze w stanie wojennym, by zapewnić mu bezpieczeństwo. 

 

Sprawę na łamach "Rzeczpospolitej" komentuje publicysta Tomasz Terlikowski, który mówi, że "szokujące jest to, że księża, którzy mają odwagę domagać się prawdy, są za to karani." 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (35)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Achilles 11:39:17 | 2011-08-30
To kościół katolicki jest winien tego bałaganu z krzyżem,po żałobie narodowej tragedii katastrofy w Smoleńsku,krzyż powinien być przeniesiony do kościoła św.Anny,tam ludzie w ciszy i spokoju bez ciekawskich mogliby się pomodlić za tych nieszczęśników a z proboszczem tegoż kościoła mogliby ustanowić raz w tygodniu mszę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polski.blog.ru 07:29:11 | 2011-08-30
Wiara czyni cuda:

PREMIER ORBAN „NAWRÓCONY” NA WSPÓŁPRACĘ Z ROSJĄ?

Jak doniósł 29.08.2011 portal interia.pl, Wiktor Orban – ulubieniec aktywistów „krucjaty różańcowej na wzór węgierski” – zamierza w swoich staraniach o uratowanie suwerenności gospodarczej Węgier wykorzystać wszelkie możliwe środki, a nawet chce znaleźć sojuszników w Rosji, Chinach i krajach arabskich:

„Viktor Orban ostrzegł, że węgierskiej gospodarce grozi krach z powodu kryzysu w strefie euro. – Węgrzy od dawna nie stali przed tak trudnym wyzwaniem i tak trudną jesienią jak w tym roku – przyznał premier dodając, że „drastyczne oszczędności mają zapobiec temu, by Węgry, tak jak Grecja, nie straciły suwerenności gospodarczej”.

Orban przyznał, że węgierska gospodarka nie odnotowuje tendencji wzrostowych. Zapewnił jednak, że „rząd wszystkimi dostępnymi środkami będzie dążyć do utrzymania 3-procentowego deficytu budzetowego”. We wrześniu gabinet przedstawi założenia kolejnego pakietu oszczędnościowego.

Premier Orban podkreślił, że inne kraje Unii, które krytykowały Węgry, idą w ich ślady, ściągając podatki od instytucji finansowych. Zdaniem Orbana, kryzys w strefie euro wymaga poszukiwania nowych sojuszników spoza Wspólnoty: należą do nich Chiny, Rosja i kraje świata arabskiego.

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/grecki-scenariusz-w-kolejnym-europejskim-kraju,1687298

Niedowiarki mają się z pyszna, a my nie mamy nic przeciwko wymodleniu także i u nas podobnej zmiany geopolitycznej orientacji „na wzór węgierski”.

Zob. także:
Skąd pomysł tej krucjaty? http://polski.blog.ru/123498051.html Откуда идея этого крестового похода?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sebastian 17:30:39 | 2010-10-31
Jakże warto dzisiaj - zwłaszcza dzisiaj - przeczytać książki ks prof. Tischnera " W krainie schorowanej wyobraźni" oraz "Ksiądz na manowcach". Dobra lektura dla tych, którzy mogą się poczuć zupełnie zagubienie w ocenie wydarzeń ostatnich miesięcy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Leon 16:16:23 | 2010-10-31
Panowie, troche powagi i wzajemnego szcunku! Ks. Malkowski m wlasnego przelozonego w biskupie diecezji i powinien mu byc poslusznym. Tu nie wolno szukac wlasnej chwaly. Posluszenstwo w Kosciele to wazna sprawa. A Ks. Isakowicz niech raczej pokornie pracuje we wlasnej diecezji i nie krytykuje ks. Prymasa, ktory podejmowal trudne decyzjie w niebezpiecznej sytuacji politycznej. Latwo osadzac ex post udajac filozofa -moraliste i dajac sie wciagac w rozgrywki polityczne. Ks. Tadeuszu, w Krakowie biskupem jest kardynal Dziwisz. Jego tez trzeba szanowac! Szczesc Boze!   - Leon

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak dla zasad interpunckji 16:22:20 | 2010-10-09
Do daj sobie spokój z pouczaniem innych. Weź się chłopie lepiej za interpunkcję, bo jej zasady są ci obce. To cie zupełnie dyskwalifikuje jako poważnego rozmówcę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 16:10:26 | 2010-10-09
 odpowiadam vetu ! nie ty decydujesz o zmianach w organizacji kosciola bo kosciol nie jest zadna organizacjia a czepianie sie kurii jest niesmaczne i widac ze jestes wrogo nastawiony do kosciola skoro mieszasz do tego Kaczynskiego a tak robi po ktore majac wielki dlug publiczny za ktory ty tez zaplacisz /rostowski straszyl pisem ze go nie ma i pis straszy polakow dlugiem/ niestety prawda jest inna i dziwi mnie twoj kometarz a z niego wyciagam jeden wniosek zeby ci ktorzy nie sa winni co zrobil tusk popierali Kaczynskiego a chodzi o zapasc gospodarcza !!!!!!!!!!!!gratuluje wypowiedzi 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 15:59:06 | 2010-10-09
 szkoda mi userow ktorzy krytykuja ks.Malkowskiego ktory zawsze glosil i glosi prawde 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 15:56:36 | 2010-10-09
 ksiadz Malkowski jest moim ksiedzem bo przygotowal mnie do aktu malzenstwa a po latach spotkalem tego wspanialego ksiedza i jest mi bliski jak ojciec 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ankietowanyAnkieter 13:48:45 | 2010-09-17
Wszyscy weźmy udział w ankiecie na temat krzyża. Pod adresem poniżej stworzyłem ankietę w której można wybrać los krzyża. http://www.snappoll.com/poll/341726.php Jeśli interesuje Cię co naprawdę myślą polacy o tej sprawie - oddaj głos i przekaż link znajomym i rodzinie... pozdrawiam wszystkich

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

brat_robot 08:49:08 | 2010-09-17
Oczywiście tylko bufon może twierdzić, że jego kompetencje są równe kompetencjom kapłana, który uczył się w seminarium, wiele spraw związanych z religią przemyślał, przemodlił, nawet leżąc krzyżem przez całą noc.


Chyba chodzimy na różne msze i słuchamy różnych kazań, bo z tymi kompetencjami bywa różnie.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook