Rośnie agresja wobec chrześcijan na Sri Lance

Radio Watykańskie
(fot. Natalia Davidovich / Shutterstock.com)

Od początku roku na Sri Lance zanotowano co najmniej 20 przypadków przemocy wobec chrześcijan, którzy stanowią tam mniejszość, a ponadto agresywne zachowania wobec muzułmanów i innych mniejszości religijnych - alarmują działające tam niektóre organizacje protestanckie i zajmujące się ochroną praw człowieka.

 

Od roku 2015 stwierdzono ponad 190 przypadków ataków na kościoły, duchownych i wiernych. "Przemocy słownej i fizycznej towarzyszą także deklaracje, że Sri Lanka jest krajem syngaleskim i buddyjskim, sugerując tym samym, że mniejszości etniczne i religijne są mniej ważne", zauważają Krajowy Alians Chrześcijan Ewangelicznych (National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka), Krajowa Rada Pokoju (National Peace Council) i Komisja Praw Człowieka (Human Rights Commission of Sri Lanka).

 

Do tej pory za te barbarzyńskie akty nietolerancji i nieprzestrzegania prawa do wolności religijnej nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Dlatego organizacje te apelują do prezydenta kraju Maithripala Sirisena, aby podjął wszystkie konieczne kroki przeciw tym, którzy podżegają do nienawiści religijnej i czynów kryminalnych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?