Cameron: Wizyta papieża to dla nas zaszczyt

- Papieska wizyta to wielki zaszczyt dla naszego kraju - powiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron. W specjalnym przesłaniu video, zamieszczonym na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera, brytyjski polityk podkreślił, że jest to wizyta niezmiernie ważna i historyczna.

 

- Będą to wyjątkowe cztery dni. Nie tylko dla 6 milionów katolików, ale również dla wielu wierzących ludzi w Wielkiej Brytanii i kolejnych milionów obserwujących wizytę na całym świecie - stwierdził David Cameron. Brytyjski premier podkreślił, że pielgrzymka Benedykta XVI to wyjątkowa okazja, by uczcić wkład wszystkich wspólnot religijnych w społeczeństwo, a także podkreślić ich rolę w budowaniu społeczeństwa większego i silniejszego.

 

- Społeczeństwo to powinno być oparte na więcej niż materializmie, powinno być oparte na wspólnych wartościach i pracy dla dobra wspólnego - powiedział szef rządu. Jak dodał wspólnota i solidarność, które nas jednoczą, nie są tylko wartościami chrześcijańskimi, ale również brytyjskimi, wartościami, którymi dzielimy się w całym społeczeństwie, pośród ludzi każdego wyznania i niewierzących.

 

- Oczywiście nie każdy zgadza się ze wszystkim, co głosi papież - zauważył Cameron - jednak jego zdaniem nie powinno to nas powstrzymywać przed zrozumieniem, iż papież przynosi przesłanie, które może nas sprowokować do stawiania pytań dotyczących naszego społeczeństwa i tego jak wzajemnie się do siebie odnosimy.

 

Brytyjski premier podkreślił także, iż Stolica Apostolska, mając ogromny wpływ na cały świat, może być partnerem dla Wielkiej Brytanii. Wśród wspólnych celów polityk wymienił, walkę z głodem i chorobami, zmianami klimatu oraz promowanie dialogu międzyreligijnego i pracę dla pokoju na całym świecie. - Witając papieską delegację zwiększmy nasze wysiłki dla dobra wspólnego w Wielkiej Brytanii jak i dla naszych partnerów międzynarodowych - zakończył Cameron.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook