Warszawa: modlitwa w intencji pokoju w Erytrei

(fot. Matej Hudovernik / Shutterstock.com)

Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, Wspólnota Sant'Egidio w Warszawie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie. Dzisiejszą modlitwę poprzedzi spotkanie poświęcone sytuacji w Erytrei, które poprowadzi Sylwia Gawrysiak ze stołecznej Wspólnoty Sant'Egidio.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że pokój jest darem od Boga i o ten dar chcemy prosić. Chcemy też przypominać naszemu krajowi, który cieszy się pokojem, że są miejsca, w którym go brak i, że są bracia, które potrzebują naszego zainteresowania, troski i modlitwy. Nie wszędzie dotrzemy z pomocą niesioną naszymi rękami, dlatego chcemy docierać tam naszą modlitwą - mówi w rozmowie z KAI Sylwia Gawrysiak ze stołecznej Wspólnoty Sant'Egidio.

 

Comiesięczną modlitwę, podczas której wymieniane są wszystkie kraje w których trwają konflikty i działania wojenne, poprzedzi spotkanie, poświęcone tym razem sytuacji w Erytrei. Cykliczne spotkania, to inicjatywa wspólnoty, która chce w ten sposób pogłębiać świadomość dotyczącą codziennego życia mieszkańców poszczególnych krajów objętych konfliktami i wojnami.

 

"Czasami bezrefleksyjnie czytamy o tym, że ludzie uciekają z danego kraju, jak np. z Erytrei do Europy w tym momencie, ale zupełnie nie wiemy dlaczego. Stąd biorą się nieporozumienia, jakaś niechęć do przybyszów, jakieś stereotypy" - wyjaśnia Gawrysiak. Jak dodaje, Erytrea, nazywana Koreą Północną Afryki", to kraj znajdujący się w czołówce pod względem liczby uchodźców przybywających do Europy. Choć nie ma tam otwartej wojny, przyczyną emigracji są napięte stosunki kraju z sąsiadującą Etiopią.

 

Osoby, które zdecydowały się na opuszczenie Erytrei mieszkają dziś także w Polsce. To m.in. wolontariuszki, które pomagały warszawskiej Wspólnocie Sant'Egidio, podczas ostatniej Wigilii z Ubogimi.

 

Spotkanie poświęcone Erytrei i modlitwa o pokój rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w warszawskim kościele św. Andrzeja i Alberta.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?