Kard. Antonelli o spotkaniu rodzin w Madrycie

Pragniemy głosić, że Bóg jest z nami i że rodzina jest dziś możliwa”. Takie stwierdzenia zabrzmiały w Madrycie wielokrotnie na wczorajszym święcie Rodziny z Nazaretu. Uczestnicy mogli usłyszeć takie słowa wiary i nadziei z ust wikariusza generalnego diecezji rzymskiej kard. Agostino Valliniego i przewodniczącego episkopatu Polski abp. Józefa Michalika.

 

Zdaniem niektórych obserwatorów w spotkaniu wzięło udział może nawet ponad milion osób, nie tylko z Hiszpanii, ale z całej Europy. Kurię Rzymską reprezentowali szefowie kilku dykasterii: kardynałowie Stanisław Ryłko, Paul Cordes oraz Ennio Antonelli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Hasłem spotkania były słowa, które Jan Paweł II wypowiedział w 1982 r. również w Madrycie: „Przyszłość Europy przychodzi przez rodzinę”.

 

„Jest to do głębi prawdziwe – powiedział zapytany o komentarz przez Radio Watykańskie kard. Antonelli. – Sądzę, że także analiza bardzo socjologiczna, bardzo obiektywna sytuacji dzisiejszej Europy musi prowadzić do tych samych wniosków. Jedyną alternatywą jest odrodzenie w Europie jedności rodziny, misji prokreacyjnej rodziny, jej misji edukacyjnej – a zatem nowy przypływ nadziei, zwartości na rzecz samego rozwoju Starego Lądu. Chodzi nie tylko o rozwój gospodarczy, ale integralny, o to ogromne, chwalebne dziedzictwo cywilizacji i wiary, którego Europa jest nosicielką i które dała ona światu. W przeciwnym razie będziemy musieli ze smutkiem patrzeć, jak nasz kontynent więdnie, staje się pustynią. Europa potrzebuje, moim zdaniem, jakiegoś wstrząsu, rozbudzenia świadomości za łaską Bożą”.

 

Uczestnicy niedzielnego spotkania wysłuchali w południe słów, które skierował do nich z Rzymu Benedykt XVI. Mówił on o znaczeniu świadectwa chrześcijańskiej rodziny dla społeczeństwa. Potem Mszy przewodniczył arcybiskup Madrytu. Tamtejsze diecezja to główny organizator spotkania. W homilii kard. Antonio Maria Rouco Varela podkreślił konieczność obrony rodziny dotkniętej dziś kryzysem oraz poczynającego się w niej życia. Współorganizatorem spotkania były wspólnoty neokatechumenalne. Ich inicjator Kiko Argüello wskazał na konieczność ewangelizacji i niezbędność rodziny dla zbawienia Europy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Lechu 22:56:30 | 2010-12-26
Niech wam wszystkim tam obecnym Bóg Ojciec Błogosławi na każdy dzień życia:)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook