Zakonnik oskarżony o molestowanie 22 dzieci

(fot. 271 EAK MOTO / shutterstock.com)

Akt oskarżenia w sprawie wykorzystania seksualnego 22 dzieci przez karmelitę bosego trafił do Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Zakonnik przyznał się do wizy, grozi mu do 12 lat więzienia.

 

"Grzegorz Z. jest oskarżony o doprowadzenie 22 małoletnich poniżej 15 roku życia, do poddania się innym czynnościom seksualnym. Zakonnik wykorzystał fakt sprawowania opieki nad małoletnimi" - powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Bogdan Kijak.

 

Zakonnik został również oskarżony o posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Chodzi o zdjęcia i filmy, zapisane na nośnikach elektronicznych. W trakcie przesłuchania Grzegorz Z. przyznał się do winy.

 

Początek procesu zaplanowano na 13 lipca w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu.

 

41-letni zakonnik był katechetą w szkole w Kluszkowcach koło Nowego Targu. O podejrzanym zachowaniu katechety prokuraturę i dyrekcję szkoły poinformowali zaniepokojeni rodzice dziewczynek. W kwietniu ubiegłym roku karmelita bosy usłyszał prokuratorskie zarzuty. Nie był aresztowany. Stosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakazano nauczania religii.

 

Władze Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych zakazały Grzegorzowi Z. publicznego sprawowania mszy. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zakon Karmelitów Bosych zadeklarował pomoc i współpracę z wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook