"Kard. Burke jest zawiedziony utratą władzy"

(fot. youtube.com)

"Sądził, że jest najważniejszym autorytetem w Stanach Zjednoczonych" - napisał o kard. Burke jeden z najważniejszych doradców papieża Franciszka - "jest zawiedzionym człowiekiem".

 

Kardynał Burke został skrytykowany przez koordynatora komisji "C9" powołanej przez papieża Franciszka, kard. Rodrigueza Maradiagę (na zdjęciu głównym, po prawej). Słowa te pojawiły się w książce "Solo il Vangelo è rivoluzionario" (pol. Jedynie Ewangelia jest rewolucyjna) honduraskiego kardynała wydanej we Włoszech.

 

Kard. Maradiaga o potrzebie reform w Kościele >>

 

Kardynał Burke został w 2014 roku patronem Zakonu Maltańskiego. Do tego momentu był prefektem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, czyli najważniejszego sądu kanonicznego w Watykanie. Odwołanie go z tej funkcji wielu komentatorów opisywało jako degradację.

 

Hierarcha "postrzegany jest również, jako przywódca konserwatywnej opozycji wobec papieskiej adhortacji «Amoris Laetitia»" - podkreśla portal Crux. Był także jednym z czterech kardynałów, którzy wystosowali do Franciszka pytania, mające - ich zdaniem - rozwiać wątpliwości jakie narosły wokół dokumentu. Mówił wtedy o "wielkiej dezorientacji" i "poważnym zamieszaniu", który miała wywołać jego zdaniem adhortacja Franciszka.

 

W swojej książce kardynał Maradiaga napisał: "Kardynał który podtrzymuje takie słowa, jest zawiedzionym człowiekiem w wyniku straty władzy, jaką do tej pory posiadał. Sądził, że jest najważniejszym autorytetem w Stanach Zjednoczonych".

 

Czy kard. Burke został zesłany przez papieża na Guam? >>

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

elGuapo 00:17:48 | 2017-05-24
A tak w ogóle to kiedy Maradona został Kardynałem?!?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

elGuapo 20:06:26 | 2017-05-23
Po co się krygować - nie lepiej po prostu nasrać kard. Burkowi na wycieraczkę pod drzwi, zadzwonić i uciec z chichotaniem.
Poziom "krytyki" analogiczny, a i tak zostanie przez oczadzonych doceniony i oklaskany.

Oceń 28 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomasz Wierzbicki 17:20:12 | 2017-05-23
To, że każdy papież "ma" Ducha Świętego nie jest dogmatem. No chyba, że Duch Swięty chce dla dobra kościoła wyprowadzić kogoś na manowce. Tak jak to się przytrafiło papieżowi Honoriuszowi I, który też wypowiadał się nieprecyzyjnie na temat monoteletyzmu, i został za to wyklęty. Stąd widać, że doktryna katolicka, to nie zabawka dla roztargnionych. Prawdą jest natomiast, że Franciszek prowadzi konsekwentnie do interkomunii z protestantami i tu jak nigdzie indziej nie można mu postawić zarzutu spontaniczności. Ma dokładnie przemyślaną strategię, którą konsekwantnie wprowadza w życie, bez skrupułów wycinając przeciwników. 

Oceń 29 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Danuta Pawłowska 17:04:26 | 2017-05-23
Najważniejszym autorytetem nie tylko w Stanach Zjednoczonych jest kard.Burke!

Oceń 20 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 16:24:17 | 2017-05-23
Hańba

Oceń 30 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Rob Roy 14:31:07 | 2017-05-23
Jeśli ktoś naprawdę wierzy w to, że papież głosi jakąś inną Ewangelię od TEJ, sam sobie będzie winny...

Oceń 10 31 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomasz Wierzbicki 13:28:17 | 2017-05-23
Za to kard. Maradiga jest bardzo zadowolony, że został wyniesiony tak wysoko przez człowieka, który protestantyzuje Kościół Katolicki. Nie ma odwagi kardynała Leo Burke, który mimo prześladowań przez Franciszka stoi na gruncie nauczania kościoła, tego trwającego dwa tysiące lat, a nie zapoczątkowanego przez SVII i rozwijanego przez Franciszka, socjalliberała wychowanego na teoriach szkoły frankfurckiej.
Kard. Burke jest świadkiem słów św. Pawła: "Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty" i słów Jezusa: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."
Myślę, że kard. Maradiga, mimo chwilowych radości z doznawanych   zaszczytów, nie śpi spokojnie gdy przypomina mu się te słowa. Stąd atak na kard. Burke.

Oceń 48 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Rob Roy 13:02:34 | 2017-05-23
Przykro czytać nie tylko niektóre komentarze kardynałów, ale też niektóre komentarze zwykłych katolików, choćby tutaj. Gdzie podziała się na tym świecie  pokora?  Tak, to na szczęście Duch Święty prowadzi Kościół, ale z wielu komentarzy wynika, że to właśnie oni "mają"  Ducha Świętego, za to na pewno nie prowadzi on papieża. Przyznaję że papież Franciszek bywa nieprecyzyjny, przyznaję że może zbyt łatwo ulega porywom serca, że dość swobodnie poczyna sobie z doktryną, ale nie mam żadnych wątpliwości, że mimo że ma wiele niedoskonałości wybrał go i prowadzi Duch Święty. Nie wiem dlaczego Bóg wybrał właśnie takiego człowieka, który (przepraszam za to uproszczenie) najpierw kocha, a potem myśli , ale nie mam żadnych wątpliwości (dużo by o tym mówić dlaczego), że na te czasy wybrał właśnie jego. I jeszcze jedno, warto sięgnąć do objawień Maryi, także tych, w których mówi o końcu czasów, podziałach w Kościele, utracie wiary, zdradzie Ewangelii i w końcu o wierności papieżowi. Papież w tych objawieniach pozostaje zawsze wierny Jezusowi, a ci którzy pełni pychy odrzucą Ewangelię, wypowiedzą także posłuszeństwo papieżowi.

Oceń 15 36 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 11:09:20 | 2017-05-23
Widać że co ludzkie nie jest obce i kardynałom. Dla wielu bowiem osoby majace inne zdanie i potrafiace swe zdanei wygłosić są ludźmi zawiedzionymi, zgorzkniałymi, czy tak jak tutaj majacym problem z "utratą władzy".

​Bo najtruniej jest zaakceptowac ludzi o innych poglądach niż nasze. 

Oceń 38 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 10:53:48 | 2017-05-23
Deon to dno!

Oceń 38 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook