"L'Osservatore Romano" krytykuje musical o Neronie

(fot. shutterstock.com)

"L'Osservatore Romano" krytykuje inicjatywę wystawienia musicalu o cesarzu Neronie w centrum starożytnego Rzymu, na ruinach świątyni i grobowca Heliogabala w pobliżu Palatynu.

 

Na łamach watykańskiego dziennika były szef nadzoru nad zabytkami Adriano La Regina pisze, że budowa w tym miejscu gigantycznej estrady stanowi "obrazę krajobrazu archeologicznego" Rzymu.

 

Porównuje inicjatywę do "szkodliwej i wulgarnej inwazji" na tę część miasta i przypisuje ją tendencji do "konsumpcji niepowtarzalnych dóbr, które zasługują na zupełnie inne traktowanie". To nie pierwszy, ale najpoważniejszy przypadek obrazy starożytnego krajobrazu, który na dłuższy czas uniemożliwi archeologom prace w tym rejonie: widowisko muzyczne o Neronie wystawiane będzie bowiem od 1 czerwca do 10 września.

 

La Regina zwraca przy okazji uwagę na fakt, że remonty i prace konserwatorskie przy wielu rzymskich zabytkach są okazją do umieszczania na nich gigantycznych reklam domniemanych sponsorów, które pozostają tam dłużej niż to konieczne.

 

Pisząc o operze rockowej w starożytnych ruinach rzymska prasa nazywa tę inicjatywę "raną zadaną włoskiemu dziedzictwu kulturalnemu" i zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową przez organizacje i stowarzyszenia zajmujące się ochroną zabytków i krajobrazu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook