"Nieprzyjmowanie uchodźców to zrezygnowanie z bycia chrześcijaninem"

(fot. youtube.com)

Bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" stwierdził, że przyjęcie uchodźców "to nasz moralny obowiązek", który wynika z miłości bliźniego. Dodał również, że politycy instrumentalnie traktują nauki Kościoła i papieża.

 

Biskup Pieronek w rozmowie jednoznacznie powiedział, że "nieprzyjmowanie uchodźców jest praktycznym zrezygnowanie z bycia chrześcijaninem". Hierarcha podkreślił, że nie możemy odwracać się od ludzi, którzy szukają pomocy, ponieważ są zagrożeni przez ludobójstwo i śmierć głodową. Ważne jest, jak stwierdził bp. Pieronek, byśmy traktowali ich tak, jakbyśmy sami cierpieli.  

 

Papież: niech każda parafia przyjmie uchodźców!

 

- Wstydzę się za tych, którzy nie chcą się wywiązać ze swojego obowiązku nie tylko chrześcijańskiego, ale i czysto ludzkiego - mówił biskup.

 

W rozmowie biskup ostro skrytykował polityków za ich stosunek do przyjmowania uchodźców. Hierarcha zauważył, że rząd "zastraszył Polaków uchodźcami. Pokazali same negatywy". Dodał, że pomoc jaką przeznacza Polski rząd na pomoc uchodźcom to "kpina". Stwierdził, że "wielką tragedią jest to, że polityka zabija wewnętrzne odczucia moralne ludzi".

 

Szydło: nie ma możliwości przyjmowania uchodźców >>

 

Biskup powiedział, że politycy nie mogą wybiórczo korzystać z nauk Kościoła: "niech się nie powołują na nauki papieża i Kościoła, jeśli zamierzają traktować je instrumentalnie dla swoich rozgrywek politycznych".

 

Odniósł się również krytycznie do zapowiedzi Grzegorza Schetyny, że Platforma Obywatelska nie jest za przyjęciem uchodźców. - Zachował się jak rządzący, którzy walczą o poparcie. Nie rozumiem tej deklaracji - mówił bp Pieronek.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (25)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 16:00:24 | 2017-05-19
Przeczytałem wywiad i pada tam stwierdzenie o prawdziwym chrześcijaninie. To, że ono pada nie jest problemem, ale zastanawia brak reakcji. W związku z tym powiększa się słownik:

prawdziwy Europejczyk - wartość
prawdziwy chrześcijanin - wartość, jeśli mówi zaprzyjaźniony biskup
prawdziwy Polak - faszyzm

Oceń 216 34 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 10:21:12 | 2017-05-19
lleszek, nie słucham swoich biskupów bo zdradzili przy okrągłym stole, zdradzili przy referendum unijnym i teraz zdradzili przy najeźdźcach (90% tych ludzi nie ucieka przed wojną, oni chcą zająć Europę dla islamu, mamy obowiązek się bronić). Dziwnym trafem im bardziej pogłębiam wiarę katolicką tym dalej jestem od społecznego i politycznego nauczania Bergoglio i współczesnych polskich biskupów. Kardynałowie Hlond i Wyszyński w grobach się przewracają. 

Oceń 488 75 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 09:27:26 | 2017-05-19
W 1050 rocznicę chrztu Polski, Polacy zamiast słuchac swoich biskupów dają się podjudzać politykom. Którzy specjalnie nie kryją, że szczucie przeciwko muzułmańskim uchodźcom podbija im słupki sondażowe. Słupki sondażowe warte sa każdej ceny, a już na pewno nikt nie będzie ryzykował dla czegoś tak błahego, jak miłość bliźniego czy nauczanie Kościoła.

Oceń 172 802 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Stick 08:24:39 | 2017-05-19
Pseudobiskup Pieronek chciał kiedyś przerobić polski Kościół według widzimisie Michnika i spółki. Przegrał z kretesem więc dziś pozostaje mu jedynie bezsilnie pluć jadem.

Oceń 999 473 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 07:27:58 | 2017-05-19
Te słowa to jedna wielka kpina z chrześcijan i tragedia. "Politycy nie mogą wybiórczo korzystać z nauk Kościoła" - politycy i państwo mają obowiązek pilnować porządku w kraju i zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Jeśli Kościół naucza o wybaczaniu win, to sądy mają odstępować od wymierzania kar? Odpowiedź niby oczywista, ale chyba nie do końca.

Oceń 845 112 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 22:05:23 | 2017-05-18
Lud Warszawy pokazał w 1794 co się robi z biskupami-zdrajcami.

Oceń 874 111 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:46:00 | 2017-05-18
Mam wielki szacunek do biskupów, ale bp Pieronek, który - napyszały dumą - nie rezydował tam, gdie został ustanowiony biskupem pomocniczym, jest po prostu odgrzewanym tzw. "pożytecznym idiotą". Kiedy zaproponuje mieszkanie uchodźcom w swoim mieszkaniu? Który ze zwolenników przyjmowania na ślepo uchodźców złożył już taką deklarację? Nie słyszałem o takim przypadku. Nawet Owsiak milczy...

Oceń 828 108 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kalinowski.ludwik 20:16:43 | 2017-05-18
BISKUP PIERONEK TO STARY SKLEROTYK I NIE WIE CO MÓWI !!!NIECH BISKUP MÓWI ZA SIEBIE, A NIE W IMIENIU POLAKÓW CZY RZĄDU !!!!NIECH BISKUP POWIE ILU UCHODŻCÓW PRZYJĄŁ DO SWOJEGO MIESZKANIA !!!!

Oceń 815 109 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 19:37:43 | 2017-05-18
@PoloCoctowiec Kowalski

Świat się zmienia wolniej od poglądów członków PO, ale na tyle szybko, że nigdy pewności być nie może, ale wszystko wskazuje na to, że ks. bp Pieronek nadal jest związany z fundacją Sorosa.

I teraz... jak do tego dodamy zdjęcie statku Sorosa u wybrzeży Libii czekającego by zabrać uchodźców do UE to mniej więcej mamy obraz sytuacji.

Oceń 828 112 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 18:54:54 | 2017-05-18
Jesteście Państwo o wiele bardziej światli ode mnie, może pomożecie, mam takie pytanie:

czy to prawda, że J.E. ks. biskup Tadeusz Pieronek należy/należał do Fundacji Batorego pana Georga Sorosa?

Oceń 935 130 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?