Seminaria duchowne zmierzą się w ogólnopolskich mistrzostwach piłki nożnej

(fot. Damian Gadamer)

Od dwudziestu ośmiu lat organizowane są Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Seminariów Duchownych i Zakonnych, które rozpoczęły się w 1991r. w Paradyżu. Od tego czasu finał odbywał się, co dwa lata i był on organizowany przez kolejną zwycięską drużynę.

 

Tegoroczny finał organizowany jest w Siedlcach. XIV Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Seminariów Duchownych i Zakonnych będą trwać w dniach od 14 do 16 maja 2017 r. Przez dwa lata odbywały się kwalifikacje między dwudziestoma czterema drużynami z całej Polski, w wyniku których zostały wyłonione trzy najlepsze drużyny. Do finału dostały się drużyny seminaryjne z diecezji tarnowskiej, łomżyńskiej oraz zielonogórsko-gorzowskiej, a także nasza drużyna z Siedlec będąca obrońcą tytułu z 2015r. zdobytego w Radomiu.

 

 

Seminarium Duchowne w Siedlcach serdecznie wszystkich zaprasza do kibicowania drużynom, które 15 i 16 maja będą walczyły o zwycięstwo na stadionie Miejskim w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6.  - Liczymy na Waszą obecność, która z pewnością doda motywacji naszej grupie i pomoże jej stać się Mistrzami Polski po raz piąty w historii - mówią organizatorzy.                                                                                                                                                                                              

Zespół Seminarium Siedleckiego zdobyła mistrzostwo Polski, aż czterokrotnie na trzynaście dotychczas odbytych zawodów. Pierwsze zwycięstwo zdobyliśmy w 1997r. w Sandomierzu, kolejne w 2003r. również w Sandomierzu, w 2005r. obroniliśmy tytułu w Siedlcach, natomiast czwarty tytuł wygraliśmy w 2015r. w Radomiu. Jedynie Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Sandomierskiej uzyskało tyle samo tytułów, co nasza grupa.

 

Seminarium diecezji siedleckiej na tle innych seminariów duchownych i zakonnych jest kojarzone z wysokimi osiągnięciami w piłce nożnej między innymi na szczeblu metropolitalnym i ogólnokrajowym. W związku z tym, że nasz zespół seminaryjny osiągnął spektakularny sukces na ostatnim turnieju, staliśmy się organizatorami XIV Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Seminariów Duchownych i Zakonnych. Finały te odbędą się w Siedlcach w dniach od 14 do 16 maja. 

      
Przygotowania do XIV finału trwają od 2015 roku, w którym to rozpoczęły się kwalifikacje. Do mistrzostw zgłosiły się dwadzieścia cztery drużyny z seminariów duchownych i zakonnych z całej Polski. Po wielu fizycznie wymagających spotkaniach do finału dostały się, oprócz naszego zespołu seminaryjnego, który będzie bronił swojego tytułu, trzy inne drużyny kleryckie z diecezji: tarnowskiej, łomżyńskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

 

 

Kleryckie Mistrzostwa Piłkarskie rozpoczną się 14 maja galą otwarcia w gmachu seminaryjnym o godzinie 18.00, w czasie której odbędzie się losowanie par półfinałowych. Następnego dnia o godzinie 10.00 rozpocznie się półfinałowy mecz otwarcia z udziałem teamu seminaryjnego z Siedlec, a o 11.00 dwa kolejne zespoły staną do walki o finał.

 

We wtorek, 16 maja, o godzinie 10.00 zostanie stoczony pojedynek o III miejsce, zaś w samo południe ziści się długo wyczekiwany finał XIV Mistrzostw Polski w Piłkę Nożną Kleryków. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania naszej drużyny siedleckiej. Mamy nadzieję, że obronimy tytuł i staniemy się po raz piąty Mistrzami Polski w Piłce Nożnej.  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook