Światowa Rada Kościołów zbudowana deklaracją dwóch papieży

Radio Watykańskie
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)

W czasach rosnących podziałów kulturowych i wyznaniowych, katolicy oraz prawosławni Koptowie potwierdzają to, co uznajemy za uniwersalnie ludzkie, a także uniwersalnie chrześcijańskie - powiedział pastor Olav Tveita.

 

Tak sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów skomentował podpisaną w Kairze przez Franciszka i patriarchę Tawadrosa deklarację o dialogu ekumenicznym między oboma wspólnotami. Porozumienie o wzajemnym uznaniu sakramentu chrztu oraz pozostałe punkty dokumentu zostały określone przez pastora Olava Tveita jako "znak nadziei".

 

Norweski luteranin stwierdził, że deklaracja ta "ma poważny wymiar historyczny i wskazuje na jedność Kościoła, która istniała w pierwszych wiekach, ale później ją rozbito". Chociaż sygnatariusze dokumentu przyznają, iż dalej istnieją przeszkody dla pełnej komunii oraz porozumienia, potwierdza się tam to, co wspólne w wierze i w życiu. Dlatego deklaracja z Kairu otwiera drogę do dalszego dialogu - uważa sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

musicdra 11:22:47 | 2017-05-02
Wiem że jest to to "przedruk" ze strony Radia Vaticano, ale czy ktoś może mi wyjaśnić o jakiego drugiego papieża chodzi w tytule?
Czy nazywanie patriarchy Tawadrosa  papieżem jest uprawomocnione?
Czy według tego toku myślenia są jeszcze inni papieże?

Oceń 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook