W Nigerii uprowadzono miejscowego jezuitę

(fot. shutterstock.com)

Na południu Nigerii nieznani sprawcy uprowadzili 50-letniego miejscowego jezuitę o. Samuela Okwuidegbe. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia na drodze łączącej miasta Benin City i Onitshę - podała dziś watykańska agencja misyjna Fides, powołując się na paryski dziennik katolicki "La Croix".

 

Zakonnik udawał się do odległego o 150 km ośrodka rekolekcyjnego, którego był dyrektorem i gdzie mieszkał wraz z 3 współbraćmi. Miał tam prowadzić ćwiczenia duchowe. Prowadząca dochodzenie policja znalazła jego samochód.

 

- Na razie nie mamy wielu szczegółów. Po raz pierwszy od wielu lat kapłan Towarzystwa Jezusowego padł ofiarą porwania w tym regionie - powiedział ks. Rigobert Kyungu Musenge, regionalny sekretarz jezuitów dla Afryki i Madagascaru. Ujawnił on, że razem z jego współbratem zostały uprowadzone jeszcze dwie inne osoby. Zdaniem zakonnika ks. Okwuidegbe został porwany nie specjalnie jako kapłan.

 

W 2016 w Nigerii, zwłaszcza w jej części południowej porwano kilku kapłanów katolickich. Zdaniem ks. Sylvestra Onmoke, przewodniczącego Stowarzyszenia Katolickich Księży Diecezjalnych (NCDPA) "ostatnia fala uprowadzeń kapłanów i zakonników stanowi atak na Kościół".

 

Zaapelował on do władz o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom oraz o prowadzenie takiej polityki, która stawiłaby czoła problemom nękającym kraj. Wezwał również wiernych do modlitwy, aby księża i osoby zakonne były chronione od groźby porwań.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?