Dzwony w Fatimie uczciły zapowiedź kanonizacji

(fot. shutterstock.com)

Władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wyraziły 20 kwietnia wdzięczność za wyznaczenie daty kanonizacji błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto na 13 maja br., czyli w dniu, w którym przebywać tam będzie papież Franciszek.

 

Wkrótce po ogłoszeniu przez niego daty kanonizacji w Fatimie rozległy się dzwony, a rektor sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas oficjalnie potwierdził tę wiadomość.

 

Kapłan ujawnił, że 20 bm. w fatimskiej kaplicy objawień odprawiona zostanie Msza dziękczynna za wyznaczenie daty kanonizacji na dzień, w którym przypadać będzie stulecie pierwszego objawienia maryjnego, a także za to, że to sam papież ogłosi rodzeństwo Marto świętymi.

W marcu br. emerytowany portugalski kardynał kurialny José Saraiva Martins wyraził przekonanie, iż kanonizacja błogosławionych Hiacynty i Franciszka nastąpi 13 maja br. w Fatimie podczas wizyty Ojca Świętego w tym miejscu. Purpurat, który będzie towarzyszył Franciszkowi w jego podróży do Portugalii, oświadczył w rozmowie z dziennikarzami, że jest niemal całkowicie pewny daty kanonizacji małych wizjonerów z Fatimy. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w latach 1998-2008 przypomniał, że błogosławionymi ogłosił ich w 2000 r. - również 13 maja w Fatimie - Jan Paweł II podczas swej trzeciej i - jak się miało okaszać - ostatniej wizyty w Portugalii.

23 marca br. Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia 7 dekretów dotyczących 40 błogosławionych i sług Bożych, w tym uznania cudu za wstawiennictwem dwójki portugalskich wizjonerów. Watykan zapowiedział również, że ich kanonizacja nastąpi jeszcze w tym roku.

 

Wspomóż Nas
Tagi: fatima

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook