Abp Gądecki: zmartwychwstanie to nakaz misyjny

(fot. abpgadecki.pl)

Z życzeniami odkrywania misyjnego nakazu "Idźcie i głoście" zwrócił się do wiernych abp Stanisław Gądecki.

 

- Życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my - podobnie jak pierwsi uczniowie - możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowiek - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


Metropolita poznański w swoim słowie na dzień Zmartwychwstania zauważa, że "przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę - za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu".

 

- Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia - pisze metropolita poznański.

 

Z kolei w życzeniach przygotowanych dla Telewizji Polskiej abp Gądecki zwrócił się z życzeniami do wszystkich Polaków.

 

- Z okazji Świat Wielkanocnych życzę rządzącym w naszym kraju, aby w swojej odpowiedzialnej służbie kierowali się zawsze dobrem człowieka, rodziny i społeczeństwa. Całemu Kościołowi w Polsce, wszystkim rodzinom, środowiskom pracy, nauki i kultury, a także rodakom żyjącym poza granicami Ojczyzny, wszystkim, którzy podzielają z nami wiarę w Zmartwychwstałego a także tym, którzy poszukują prawdy oraz motywów do życia, miłości i nadziei życzę prawdziwie wielkanocnej radości, pomagającej przezwyciężać trudności dnia codziennego i urzeczywistniać szlachetne marzenia. Chorym, więźniom i wszystkim ubogim życzę nadziei i solidarności ludzkich serc - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?