Egipt: setki muzułmanów oddają krew na rzecz chrześcijan

(fot. PAP/EPA/STR)

W wielu meczetach Egiptu rozpoczęto spontaniczną akcję oddawania krwi dla rannych w wyniku dwóch ataków terrorystycznych na kościoły koptyjskie w Niedzielę Palmową 9 kwietnia.

 

Anglojęzyczny kanał telewizji egipskiej "Al Arabiya" podał, że w mieście Tanta - jednym z dwóch, w których doszło do zamachów - jeszcze tego samego dnia przez megafony wzywano mieszkańców do oddawania krwi w meczetach. Większość zgłaszających się stanowili muzułmanie - powiedział mieszkaniec miasta Mohammed Ahmad Hassan.

 

 

Jednym z powodów tej błyskawicznej akcji był brak zapasów krwi w miejscowych szpitalach. Tamtejszy szpital natychmiast przekazał na zbiórkę krwi kilkaset specjalnych woreczków.

 

Z kolei arabska stacja "Al Dżazira" poinformowała 10 kwietnia, że ozdobione złotymi krzyżami drewniane trumny z ciałami zabitych w Aleksandrii jeszcze w niedzielny wieczór ustawiono w kościele św. Marka. Natomiast w prowincji El Behira odbył się pogrzeb jednego z czterech zamordowanych policjantów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 08:27:20 | 2017-04-12
Nie lubię takich pokazowych akcji !

Jeśli muzułmańska większość w Egipcie jest szczera niech pozwoli na swobodne konwertowanie na chrześcijaństwo.Niech zezwoli na swobodną budowę świątyń chrześcijańskich.

A tak...To jakby nakarmić psa raz w roku, w dzien zwierząt. 

Oceń 9 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook