Porywacze rządają wysokiego okupu za uprowadzonego księdza

(fot. PAP/EPA/Luis Monroy)

Proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Altamira - portowym mieście w środkowo-wschodnim Meksyku - ks. Oscar López Navarro został uprowadzony 28 marca wieczorem sprzed swego mieszkania.

 

Poinformował o tym 29 bm. biskup diecezji Tampico, na której terenie znajduje się to miasto - José Luis Dibildox Martínez. Według niego na 40-letniego kapłana napadła grupa uzbrojonych mężczyzn, gdy wchodził on na plebanię. Biskup dodał, że sprawcy skontaktowali się już z pozostałymi księżmi jego diecezji, żądając wysokiego okupu za zwolnienie porwanego.


Watykańska misyjna agencja informacyjna FIDES podała, że informując o zdarzeniu hierarcha zwrócił uwagę, że w stanie Tamaulipas, gdzie leży Altamira, coraz bardziej szerzy się bezprawie i poczucie braku bezpieczeństwa. Dodał, że świadomość ta dotyczy także miejscowego Kościoła.

 

- Niestety coraz bardziej wzrasta przestępczość i wiele osób musiało opuścić Altamirę, przenosząc się w inne miejsca. Dotychczas szanowano Kościół, ale jak widać, nawet księża nie są już obecnie bezpieczni i to właśnie oni oddają swej życie dla dobra wspólnego, za innych - ubolewał 73-letni biskup, kierujący tą diecezją od końca grudnia 2003

 

Zaledwie kilka dni temu - 26 marca w wyniku agresji na tle rabunkowym zginął ks. Felipe Carrillo Altamirano z prałatury terytorialnej Jesús María (Nayar) w środkowo-zachodnim Meksyku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook