Sanktuarium w Fatimie ujawniło swoje nieruchomości

(fot. shutterstock.com)

Władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ujawniły stan posiadanych przez tę instytucję nieruchomości.

 

Jak poinformowało portugalskie sanktuarium, do placówki tej należy łącznie teren o powierzchni 72 tys. m2, z czego 30 tys. m2 to główny plac, na którym odbywają się modlitwy.

 

Wyjaśniono, że z uwagi na misję sanktuarium, przed laty nabyło ono również tereny w Valinhos i Aljustrel, które są ściśle związane z objawieniami z 1917 r. oraz osobami trójki jej uczestników: Franciszkiem i Hiacyntą Marto, a także Łucją dos Santos.

 

- Sanktuarium jest również właścicielem wynajmowanych handlowcom 88 sklepików przy fatimskich placach Świętego Antoniego i Świętego Józefa, a także księgarni oraz dwóch sklepów, w których sprzedawane są oficjalne produkty sanktuarium, a także inne dewocjonalia. Nasza instytucja posiada też 14 parkingów oraz 1013 łóżek w pięciu budynkach dla pielgrzymów - ujawniły władze sanktuarium w Fatimie, do którego w tym roku powinno dotrzeć ponad 8 mln osób z całego świata.

 

Władze sanktuarium poinformowały, że wspierają też liczne dzieła charytatywne i podejmują akcje służące diecezji Leiria-Fatima oraz portugalskiemu Kościołowi. Według niektórych komentatorów opublikowanie danych służy przejrzystości tej instytucji w roku jubileuszu stulecia objawień. Ich głównym punktem będzie wizyta papieża w Fatimie. Odbędzie się ona pomiędzy 12 a 13 maja. Obecność Franciszka w tym portugalskim sanktuarium ograniczy się do udziału w modlitwach, posiłkach oraz noclegu, a papież spędzi tam mniej niż 24 godziny.

 

Wizycie papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Ze względu na duże tłumy pielgrzymów w kilku miejscach tej portugalskiej miejscowości zamontowane zostaną telebimy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 18:58:16 | 2017-03-29
Szatan ma radochę, kilkadziesiąt lat temu pojawił się jako zjawa, wygadywał bzdury, a teraz jego włościa są tak ogromne. On lubi jak oddaje mu się cześć, choc odrobinke. Bo kazdy kto zna Pismo Swiete, ten wie, ze to nie Maria z Nazaretu ukazała się w Fatimie, bo Ona nigdy nie prosiłaby o sanktuarium dla siebie i ustanowienie modlitwy do jej serca, Ona zawsze wskazałaby na Boga.

Oceń 12 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook