Archidiecezja Meksyku: praca przy budowie muru z USA "to zdrada"

America Magazine
(fot. shutterstock.com)

Rzymskokatolicka archidiecezja Meksyku wydała oświadczenie w którym stwierdza, że meksykańskie firmy chcące wziąć udział w budowaniu muru z USA, zdradzają swój kraj - pisze America Magazine.

 

Komunikat stwierdza, że część meksykańskich firm wyraziła zainteresowanie bądź to dostarczaniem materiałów, bądź pomocą w budowie muru zapowiadanego przez prezydenta Trumpa.

 

Treść komunikatu, zatytułowanego "Zdrada przeciwko ojczyźnie", wskazuje na "zaskakującą nieśmiałość i nieporadność władz Meksyku", w stosunku do firm, które zdecydowały się na współpracę z USA - opisuje tygodnik America Magazine.

 

W zeszłym tygodniu, podczas spotkania z firmami branży metalowej, Ildefonso Guajard, meksykański sekretarz gospodarki, powiedział, że rząd nie planuje wprowadzania ograniczeń dla firm. Przestrzegł jednak, że Meksykanie opierają swoje przyszłe decyzje dotyczące zakupów także o to, "które marki są lojalne wobec narodowej tożsamości, a której nie".  

 

Zdaniem archidiecezji, meksykańskie firmy wyraziły zainteresowanie dostarczeniem m.in. cementu, farb, oświetlenia i innych materiałów.

 

"Każda firma, która zainwestuje w fanatyczny mur Trumpa, jest niemoralna, co więcej, jej właściciel i akcjonariusze zostaną uznani za zdrajców ojczyzny" - czytamy w oświadczeniu. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

daglezjama 10:05:46 | 2017-03-29
Donald Trump zachowuje się co najmniej jakby był Bogiem. Rysopis w każdym razie się zgadza.

Oceń 28 70 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

elGuapo 08:33:18 | 2017-03-29
Dlaczego archidiecezja nie zadaje pytania dlaczego Meksyk to shithole z którego ludzie chcą wiać do Stanów?

Oceń 68 26 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook