Włochy: w liceach panuje pogaństwo

(fot. shutterstock.com)

We włoskich liceach humanistycznych panuje pogaństwo. Do takiego wniosku doszła nauczycielka języka włoskiego Anna Segre, która w biuletynie Związku Żydów Włoskich "Moked".

 

Nauczycielka na podstawie przerabianej właśnie z uczniami "Boskiej Komedii" Dantego przekonała się, że "znacznie lepiej radzą oni sobie z cytatami z tekstów greckich i łacińskich, nawet mało znanych, aniżeli z cytatami z Biblii". Uważa ona, że winę za to ponoszą również autorzy szkolnych wydań arcydzieła literatury światowej, "w których bardzo często pomijane są wyraźne odniesienia do Starego i Nowego Testamentu".

 

Zdaniem włoskiej nauczycielki "trudności z mówieniem na tematy religijne występują nawet wtedy, gdy mowa jest o autorach zdecydowanie religijnych, biorą się po części także z błędnego pojmowania świeckości". Anna Segre przypomina więc, że pogaństwo nie jest synonimem świeckości". Oprócz tego, dodaje, "wpojenie uczniom podziwu godnej wiedzy na temat Jowisza, Wenus i Apolla, podczas gdy z trudem przychodzi im zrozumienie, kim byli Rachela, Dawid czy Izajasz, wcale im nie pomoże żyć w społeczeństwie wielokulturowym".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tarpan 19:01:40 | 2017-03-19
Dobrze, że ktoś o tym mówi głośno.

Oceń 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook