"Lewica wciąż uderza w te same bębenki"

"Lewica zawsze uderzała w te same bębenki. Robią to, ucząc się od swoich wielkich poprzedników, którzy wyprowadzali religię ze szkół i niszczyli morale polskiego społeczeństwa" - powiedział bp Tadeusz Pieronek, komentując dla KAI wczorajszą propozycję lidera SLD Grzegorza Napieralskiego, aby wyprowadzić religię ze szkół, a zyskane w ten sposób godziny przeznaczyć na naukę informatyki.

 

W poniedziałek na konferencji zorganizowanej wspólnie z kandydatem SLD na prezydenta Szczecina, Grzegorz Napieralski przedstawił dane o kosztach organizowania lekcji religii w szkołach. Jego zdaniem to ok. 1 mld zł - dużo więcej, niż gdyby zaopatrzyć uczniów w netbooki, a na miejsce religii przeniesionej do salek katechetycznych przy kościołach wprowadzić więcej godzin informatyki. Stwierdził też, że prowadzenie lekcji etyki w szkołach jest fikcją, gdyż brakuje nauczycieli i większość dzieci jest zmuszona do chodzenia na religię. SLD chce też debaty o religii w szkole.

 

Pytany o komentarz do wypowiedzi przewodniczącego SLD bp Tadeusz Pieronek powiedział KAI, że nie dziwią go słowa Grzegorza Napieralskiego. - Lewica zawsze uderzała w te same bębenki. Robią to, ucząc się od swoich wielkich poprzedników, którzy wyprowadzali religię ze szkół i niszczyli morale polskiego społeczeństwa - powiedział.

 

"Ja już przeżyłem kilkadziesiąt takich ataków i mam swoją ocenę takich działań. Nie boję się ich, mogę się tylko wstydzić, że w Polsce pojawiają się takie głosy po tym, co komunizm zrobił w tej sprawie i jak straszliwie ją przegrał" - dodał bp Pieronek.

 

Zdaniem bp. Pieronka, propozycje SLD to po raz kolejny temat zastępczy. - Tu nie chodzi o religię, ale o władzę, zawsze tak było - stwierdził.

 

Na pytanie czy katolicy, którzy posyłają swoje dzieci na lekcje religii, powinni reagować na podobne propozycje SLD, bp Pieronek odpowiedział: "Są na tyle mądrzy, że sobie dadzą radę z taką paplaniną".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~lufubu 18:17:49 | 2010-09-07
...Grzegorz Napieralski przedstawił dane o kosztach organizowania lekcji religii w szkołach. Jego zdaniem to ok. 1 mld zł - dużo więcej, niż gdyby zaopatrzyć uczniów w netbooki, a na miejsce religii przeniesionej do salek katechetycznych przy kościołach...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zawsze ta sama taktyka,jak sie mówi o kosciele,wierze itd.to zawsze zestawia sie te sprawy z kwestiami finansowymi.Wiadomo ze w dzisiejszym swiecie nic tak nie działa na niektorych ludzi jak pieniądze i pan Napieralski to skrzętnie wykorzystuje!!!
-Panie przewodniczący ile bynasz kraj kosztowała refundacja in vitro którą pan tak bardzo forsuje?czy te pieniądze  nie mozna by przeznaczyc na refundacje leków dla osób starszych ,biednych.Na poprawe słuzby zdrowia,na podwyzki dla pielęgniarek
-ile by słuzbe zdrowia kosztowaly zabiegi aborcji?
-ile by nasz kraj kosztowało wprowadzenie lekcji etyki czy filozofii do szkół dla kilku osób w szkole?
  Dlaczego pan o tym nie mówi????

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Patryk411 16:52:58 | 2010-09-07
Na temat religii w szkole i braku kadry wypowidziałem się ostatnio no swoim blogu. Zapraszam do przeczytania moich uwag http://patryk411.cba.pl/?p=325

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~szary 15:29:57 | 2010-09-07
 Tak , sztandar  rewolucji wciaż powiewa nad Europą , a na nim widnieją hasła "WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ  BRATERSTWO". Swoiście rozumiane przez dzieci Belzebuba.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?