"W takich przypadkach rozwodnicy mogą przyjmować komunię"

(fot. youtube.com)

Kardynał Coccopalmerio napisał krótki przewodnik po 8. rozdziale "Amoris Laetitia". Opisuje w nim pomoc, jaką Kościół może dać osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych, które chcą żyć swoją wiara.

 

Hierarcha, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych i członek Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych tak tłumaczy swoje intencje: "powiedziałem sobie i swoim współpracownikom: «przeczytajmy tekst adhortacji, spróbujmy go zrozumieć, a następnie napiszmy tak prosto, jak to tylko możliwe». Ósmy rozdział jest bardzo złożony i zawiera w sobie wiele kwestii, które są trudne do zrozumienia".

 

Kwestię opisuje portal romereports.com.

 

W tekście swojej książki, kardynał proponuje, by w każdej diecezji był ksiądz lub biskup, który zajmie się ludźmi rozwiedzionymi i żyjącymi w nowych związkach, wytłumaczy im znaczenie słów adhortacji i podejmie decyzję ws. komunii świętej w tym konkretnym przypadku.

 

Zdaniem kardynała, dialog w Kościele jest potrzebny, ponieważ daje równe szanse wszystkim grzesznikom na zadośćuczynienie i pokutę i, być może, powrót do sakramentów któregoś dnia.  

 

"Kiedy osoba zdaje sobie sprawę z tego, że jej sytuacja jest nieuregulowana i zamierza to zmienić, ale nie może z uwagi na poranienie innych ludzi, nie może od siebie powiedzieć: «teraz mogę zdecydować się na przyjęcie sakramentów». Musi skonfrontować swoją sytuację z kościelnymi autorytetami, ze swoimi pasterzami" - powiedział kardynał.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

TomaszL 19:48:26 | 2017-03-11
""Kiedy osoba zdaje sobie sprawę z tego, że jej sytuacja jest nieuregulowana i zamierza to zmienić, ale nie może z uwagi na poranienie innych ludzi, nie może od siebie powiedzieć: «teraz mogę zdecydować się na przyjęcie sakramentów». Musi skonfrontować swoją sytuację z kościelnymi autorytetami, ze swoimi pasterzami" - powiedział kardynał."

Czy dobrze rozumiem iż pasterz ma zezwolić na seks pozamałżeżńki i przyjmowanie Komunii św?
​Bo przecież w wypadku, gdy ktoś się wyrzeknie seksu pozamałżeńskiego stosowne ścieżki postepowanai są juz dawno okreslone przez Kościół.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 22:06:31 | 2017-03-10
Wzorem Franciszka zarówno cudzołożnicy jak i ksiądz (biskup) decydent winni przede wszystkim posiadać poczucie humoru.
To warunek niezbędny rozeznawania. 

Oceń 17 21 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook