Kraków: nowa inicjatywa abp. Jędraszewskiego

(fot. youtube.com)

W czwartek 23 marca w Kolegiacie św. Anny odbędą się pierwsze krakowskie "Dialogi" abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas comiesięcznych spotkań metropolita krakowski będzie odpowiadał na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności.

 
"Dialogi u św. Anny" będą się odbywać w czwarty czwartek miesiąca o godz. 20.15 i będą miały stałą strukturę. Po krótkim wprowadzeniu w temat spotkania abp Jędraszewski będzie odpowiadał na najciekawsze pytania nadesłane drogą e-mailową, a następnie na kilka pytań zadanych przez uczestników. Pytania można nadesłać przez specjalny formularz dostępny na stronie kolegiata-anna.pl lub wrzucić do specjalnej skrzynki, która umieszczona jest w świątyni. 
 
Wybór miejsca "Dialogów“ nie jest przypadkowy. - Kardynał Wojtyła nazywał kolegiatę "akademickim sanktuarium", a jako papież mówił, że tutaj "wiedza i mądrość szuka przymierza ze swiętością“ - przypomina ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz parafii św. Anny.
 
- W kolegiacie św. Anny, przez 40 lat, gromadził się Kraków, aby słuchać biskupa Jana Pietraszki, dziś Sługi Bożego. W tą tradycję wpisuje się posługa nauczania nowego biskupa Krakowa - dodaje ks. Panuś.
 
W ramach tegorocznych spotkań podejmowane będą tematy zaproponowane przez duszpasterzy kolegiaty św. Anny. Są one związane z rokiem liturgicznym oraz rocznicami przeżywanymi w Kościele. W marcu tematem rozmowy będzie znaczenie posługi biskupiej, w kwietniu - Boże Miłosierdzie, w maju - objawienia fatimskie, a w czerwcu - posługa św. Brata Alberta. Po wakacyjnej przerwie, we wrześniu tematem dialogów będzie katecheza, w październiku - ekumenizm, w listopadzie - śmierć, a w grudniu - rodzina. Szczegółowe kalendarium spotkań dostępne jest na kolegiata-anna.pl/dialogi-u-sw-anny. 
 
"Dialogi u św. Anny" będą transmitowane na żywo przez nowohuckie.pl.
 
Krakowskie "Dialogi u św. Anny" nawiązują do "Dialogów w Katedrze" rozpoczętych przez abp. Marka Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary i kontynuowanych przez niego do zakończenia posługi metropolity archidiecezji łódzkiej.
 
Oficjalne logo "Dialogów":
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook