Belgijski proboszcz otworzył bar w kościele

(fot. shutterstock.com)

Po zamknięciu ostatniego baru w belgijskiej wsi Brielen w diecezji Tournai, miejscowy proboszcz postanowił otworzyć taki lokal w swoim kościele. Czynny będzie tylko po niedzielnej Mszy św.


Zwyczajem mieszkańców Brielen w zachodniej Flandrii przy granicy z Francją było pójście po niedzielnej Mszy na piwo. Aby tej tradycji stało się zadość, nie będą teraz musieli nawet opuszczać świątyni. W każdą niedzielę mieszkańcy są zaproszeni do skorzystania ze znajdującego się w niej baru - pod warunkiem, że wcześniej uczestniczyli we Mszy.

 

Z lokalizacją wyszynku związane są jednak pewne ograniczenia: piciu piwa nie będą towarzyszyć muzyka ani tańce, a ponadto drzwi kościoła zamykane są już o 13.00.

 

Proboszcz, 57-letni ks. Joseph Nyembo-Kamwanga pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Od 16 lat pracuje w Belgii, a w Brielen od 2013 r. Jest też dziekanem tamtejszego dekanatu Comines.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

AS21_L3 21:28:47 | 2017-03-06
Jezus wprawdzie winem uraczył w Kanie gości ale jak goście wolą piwo to czemu nie, byle z umiarem i kulturą. W końcu piwo to też kawałek zakonnych tradycji więc jak tylko procenty pod kontrolą to bardzo udany pomysł z pewnością scalający wspólnotę. Mężczyźni zapewne też chętniej do kościoła pomaszerują doczesne przyjemności po mszy mając na uwadze.

Oceń 8 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?