"Modlitwa, post i jałmużna otwierają nas na Miłość Boga"

(fot. youtube.com)

Modlitwa, post i jałmużna pomagają nam otworzyć się na Miłość Boga - podkreślił bp Marek Solarczyk.

 

W Środę Popielcową biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył rano Mszy św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Dzisiejsza liturgia rozpoczyna w Kościele katolickim czterdziestodniowy Wielki Post przygotowujący do Świąt Paschalnych.

 

- Niech będzie to dla nas czas przemiany serc i życia - powiedział w czasie Eucharystii bp Solarczyk. Nawiązując do słów proroka Joela zachęcał do spojrzenia na praktyki pokutne jako środek pomagający głębiej otworzyć się na Boga. - Czyż modlitwa nie jest spotkaniem z kochającym nas Ojcem. By jednak do niego doszło potrzeba naszego odosobnienia i otwarcia swojego wnętrza. Często wiąże się to z jakimś wyrzeczeniem, czyli czymś co my popularnie nazywamy postem - zauważył kaznodzieja.

 

Zwrócił uwagę, że rezygnacja z pewnych aktywności rozwija w człowieku cnotę nadziei. - Ostatecznie rzecz biorąc umiejętność naszego wyrzeczenia się, ograniczenia czy aktywności wyraża nadzieję na odkrycie czegoś o wiele głębszego niż to z czego rezygnujemy - tłumaczył bp Solarczyk. Wspomniał, że następnym krokiem w życiu wiary jest wyjście ku drugiemu z darem miłości czego wyrazem jest praktyka jałmużny.

 

W czasie Mszy św. wierni przystąpili do obrzędu posypania głów popiołem, przygotowywanym z gałązek poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook