Papież Franciszek połączy Fatimę z Lourdes

(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)

Majowa wizyta papieża Franciszka w Fatimie będzie bezpośrednio transmitowana i wyświetlana na telebimach we francuskim sanktuarium maryjnym w Lourdes.

 

Jak poinformowała Sandra Dantas z biura prasowego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, do Fatimy został już przesłany komunikat z Lourdes, że tamtejszy rektorat zaplanuje w dniach pobytu Franciszka w Fatimie program uroczystości w taki sposób, aby wierni mogli bezpośrednio śledzić wydarzenia z portugalskiej miejscowości.

 

We francuskim sanktuarium odbywać się będą również modlitwy w łączności z zebranymi w Fatimie. - Już 11 maja w Lourdes rozpoczną się modlitwy nawiązujące do objawień fatimskich, m.in. procesja ze świecami, modlitwa Anioła Portugalii, rozważanie różańca z elementami medytacji o przesłaniu fatimskim - ujawniła Sandra Dantas.

 

Wizyta papieża w Fatimie odbędzie się pomiędzy 12 a 13 maja. Franciszek nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej pielgrzymki do portugalskiego sanktuarium. Obecność Ojca Świętego w Fatimie ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłków oraz noclegu.

 

Wizycie papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Ze względu na duże tłumy pielgrzymów w kilku miejscach tej portugalskiej miejscowości zamontowane zostaną telebimy.

 

Franciszek spędzi w Fatimie mniej niż dobę podczas swojej wizyty, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej. Przylot i wylot papieża nastąpi z bazy wojskowej Monte Real, usytuowanej stosunkowo blisko tego sanktuarium maryjnego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook