Greg Burke: papież miłosierny także dla sprawców zbrodni

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Papież Franciszek podkreśla potrzebę miłosierdzia również w odniesieniu do tych, którzy dopuścili się najbardziej ohydnych zbrodni - tymi słowami Greg Burke, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zareagował na nagłośnienie przez agencję Associated Press sprawy włoskiego księdza Maura Inzoli.

 

Był on oskarżony o molestowanie chłopców w wieku od 12. do 16. roku życia. W 2012 r. Benedykt XVI usunął go karnie ze stanu kapłańskiego. Po odwołaniu papież Franciszek złagodził karę, zakazując mu jednak publicznego sprawowania kultu i kontaktu z nieletnimi. Pod koniec ubiegłego roku włoski sąd skazał go za te przewinienia na karę niemal 5 lat więzienia.

 

Tłumacząc motywy papieskiej decyzji względem ks. Inzoli watykański rzecznik zapewnił, że papież zdaje sobie sprawę, iż dla ofiar nadużyć przejawy miłosierdzia w takich sytuacjach mogą być czymś trudnym. - Ojciec Święty jest jednak przekonany, że ewangeliczne przesłanie miłosierdzia jest w istocie źródłem uzdrowienia i łaski - dodał Greg Burke.

 

Watykan tymczasem wznowił dochodzenie kanoniczne względem ks. Inzoli, uwzględniając nowe informacje na jego temat. Nad zasadnością łagodzenia kary względem sprawców nadużyć trwa ponadto debata w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Należąca do niej Marie Collins ostrzega, że kroki takie mogą zostać źle odczytane zarówno przez ofiary, jak i przez potencjalnych sprawców.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook