Płock: dziś pogrzeb dwóch zmarłych zakonnic

(fot. shutterstock.com / sluzki.pl)

Dziś, 27 lutego, w Płocku odbędą się uroczystości pogrzebowe dwóch sióstr Służek, które zginęły w poprzednią niedzielę w wypadku samochodowym w okolicach Szczecina.

 

- Umiejmy czytać Boże znaki - mówi KAI ks. Wojciech Helak, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Mrzeżynie, gdzie przez wiele lat posługiwały zakonnice.

 

Proboszcz mrzeżyńskiej parafii komentuje śmierć dwóch zakonnic, które zginęły w wypadku samochodowym 19 lutego. Obie jechały do swojej dawnej parafii. Siostra Edyta posługiwała tu przez siedem lat, a siostra Teresa przez 12. Pracowały w Domu Rekolekcyjnym. - To miało być radosne przeżycie kilku dni - mówi ks. Helak.

 

Duchowny zwraca uwagę, że tragiczna śmierć sióstr nastąpiła w Godzinie Miłosierdzia, a w kolumnie samochodów po wypadku znalazł się kapłan, który udzielił ostatnich sakramentów. Siostra Edyta wyjeżdżając z Płocka w dniu wypadku była u spowiedzi świętej. Na zdjęciach z wypadku, które oglądał kapłan, aby zidentyfikować ciała, widział jeszcze jeden szczegół. - Siostra Teresa w rękach na kolanach trzyma różaniec. Na pewno odmawiały Koronkę prosząc Pana Boga o Miłosierdzie dla nas i całego świata - dodaje ks. Helak.

 

Zakonnice zginęły w wypadku w Manowie pod Koszalinem. Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca passata, który wyprzedzał siostry, zdecydował się zrezygnować z manewru wyprzedzania i kiedy wracał na pas prawdopodobnie zahaczył o fiata, w którym jechały zakonnice. Prowadzone przez nie auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrpolmanski 10:28:15 | 2017-02-27
To bardzo smutna wiadomość, bo Siostro mogły jeszcze wiele dobra uczynić. 

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrpolmanski 10:24:16 | 2017-02-27
Ale mówienie, że ta śmierć była Bożym znakiem, jest moim zdaniem nieporozumieniem. Bóg kocha czlowieka, do tego stopnia, że daje mu wolną wolę w wyborze dobra i zła, w podejmowaniu takiej, czy innej decyzji, drogi. I to My bierzemy za te wybory odpowiedzialność. Po prostu zdarzył sie tragiczny wypadek i Pana Boga w to nie mieszałbym. Pozostaje modlitwa.  

Oceń 13 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?