Kraków: Studenci "Ignatianum" zachęcają do oddawania krwi

(fot. Mach240390 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

W najbliższą środę, 1 marca, studenci Akademii Ignatianum w Krakowie kolejny raz organizują dzień honorowego krwiodawstwa pod nazwą "Oddaj krew dla Ojczyzny #2". W tym samym dniu rozpocznie się także kolejny etap prowadzonej przez nich innej inicjatywy pod hasłem " Rodacy-Bohaterom".

 
"Z jednej strony przypominamy o Narodowym Dniu Pamięci 'Żołnierzy Wyklętych', a z drugiej zachęcamy do honorowego oddawania krwi. W ten sposób pokazujemy czym może być i jak rozumiemy patriotyzm XXI wieku" - mówi Tomasz Ubik, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Ignatianum. Do wzięcia udziału w akcji "Oddaj krew dla Ojczyzny #2" studenci zachęcają z zespołem "Forteca" w przygotowanym razem teledysku do piosenki "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze".
 
Akcja krwiodawstwa odbędzie się 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", w godzinach od 10:00 do 15:00 w Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 26, sala 103). Studenci organizują ją we współpracy z krakowskim Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Klip promujący inicjatywę można obejrzeć na kanale Akademii na stronie YouTube.
 
W tym samym dniu rozpocznie się kolejny etap akcji " Rodacy-Bohaterom", także prowadzonej przez żaków. "Działania podejmowane przez nas obecnie to głównie zbiórka funduszy, które przekazane zostaną m.in. na wsparcie finansowe kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, renowację miejsc pamięci na Kresach oraz realizacje wakacyjnych projektów dla dzieci, młodzieży i nauczycieli polskich szkół" - wyjaśnia Tomasz Konturek, koordynator akcji w Krakowie i Małopolsce.
 
W tym roku dzięki akcji " Rodacy-Bohaterom" w okresie od grudnia do stycznia udało się zebrać ponad 5 ton żywności, z której przygotowano około 400 paczek. Trafiły one do Polaków na Kresach, w tym na Ukrainę i Rumunię.
 
"Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli naszym rodakom na Kresach - dziękuję za każdy kilogram cukru, każdą czekoladę, każde dobre słowo. Dalej liczymy na bezinteresowność ludzi dobrej woli. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać zarówno potrzebne środki finansowe, jak i dużą ilość krwi" - zachęca do dalszego angażowania się w akcje prowadzone przez studentów Konturek.
 
Szczegółowe informacje o inicjatywach prowadzonych przez studentów krakowskiej Akademii Ignatianum dostępne są na profilu facebookowym "Oddaj krew dla Ojczyzny #2", a także pod adresem e-mail [email protected] i pod numerem telefonu 785 042 119.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook