Panama: organizatorzy ŚDM czekają na wasze świadectwa

(fot. Piotr Kosiarski / DEON.pl)

Wśród młodych zrodził się pomył by do młodych Panamczyków napisać listy, których głównym celem jest świadectwo na temat Światowych Dni Młodzieży i przekonanie, dlaczego warto w to wydarzenie się zaangażować - wyjaśnia KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

 

Jak przypomina ks. Parafiniuk, wielu młodych ludzi z Polski z różnych powodów nie wzięło udziału w ŚDM Kraków 2016. Nauczeni tym doświadczeniem, chcą z wyprzedzeniem zachęcić rówieśników z Panamy, by zmobilizowali się nie tylko do przygotowania, ale też do udziału w nadchodzącym spotkaniu młodych.

 

- Kraj, który organizuje ŚDM czasami ma pokusę być organizatorem, a dopiero w drugim, trzecim planie uczestnikiem. Tymczasem (...) jeśli chce się być dobrym organizatorem, trzeba też być uczestnikiem tego wydarzenia - zauważa dyrektor KBO.

 

Przesłanie od polskiej młodzieży ma też dodać odwagi Panamczykom, którzy często podkreślają, że ich kraj jest mały i ma skromniejsze możliwości organizacyjne w porównaniu z poprzednimi organizatorami. Młodzi ludzie zostali zaproszeni do tego, by w listach opisali swoje doświadczenia związane z przygotowaniem i przeżywaniem ŚDM. Jednak, jak zapowiadają organizatorzy, zaproszenie jest skierowane także do tych, którzy nie wzięli udziału w spotkaniu w Krakowie.

 

"Każdy może taki list napisać, każdy, kto tylko obejrzał ŚDM w telewizji, każdy, kto nie pojechał, bo się czegoś wystraszył, ktoś kto wziął udział jako uczestnik, wolontariusz, może jako organizator" - zachęca ks. Parafiniuk.

 

Listy można wysyłać na adres KBO ŚDM, mieszczącego się w budynku Konferencji Episkopatu Polski lub na adres e-mail: [email protected]

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook