"Szum z Nieba" świętuje wydanie 100. numeru

Dwumiesięcznik Odnowy w Duchu Świętym "Szum z Nieba" świętuje 4-5 września w Łodzi wydanie setnego numeru. W organizowanej z tej okazji sesji "Narodzeni z Ducha" bierze udział ponad półtora tysiąca osób z całej Polski.

 

Sesja, podobnie jak inne organizowane przez łódzki Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, poza konferencjami wypełniona jest także Eucharystią, modlitwą wspólnotową i muzyką zespołu "Mocni w Duchu".

 

"Bóg chce, abyśmy byli szczęśliwi" - zapewniał jezuita o. Fabian Błaszkiewicz, główny mówca sesji. "Co nam w tym przeszkadza? Czasem fałszywa wizja Boga, czasem pewna choroba serca, zwana 'wymówkozą'. Jak ją zdiagnozować? Jeśli w twoim sercu pojawia się myśl, by zrobić coś dobrego, ale zaraz potem pojawiają się wątpliwości i słowo 'ale', które powstrzymuje działania - to charakterystyczne objawy 'wymówkozy'" - tłumaczył o. Błaszkiewicz. Według niego chrześcijanin powinien być człowiekiem z pasją, dlatego że taki był Jezus Chrystus. "Umarł na krzyżu, bo Jego pasją było zbawić człowieka. Zatem naśladowanie Chrystusa oznacza życie z pasją" - podkreślił jezuita.

 

O. Błaszkiewicz urodził się 12 lutego 1973 r. w Proszowicach koło Krakowa. Mając 20 lat wstąpił do zakonu jezuitów. Jest wieloletnim asystentem wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i stałym współpracownikiem "Szumu z Nieba". Od 14 lat zajmuje się hip-hopem (jako DJ Fabbs"), jest duszpasterzem młodzieży, ewangelizatorem i trenerem motywacyjnym.

 

"Szum z Nieba" wydawany jest przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi od 1992 roku. Setny numer pisma ukazał się tuż przed wakacjami. Jego obecny nakład wynosi 5,6 tys. egzemplarzy. Poza wersją papierową ukazuje się także wersja elektroniczna. Redakcja dwumiesięcznika prowadzi własną stronę internetową: www.jezuici.pl/wspolnoty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook