"Wołanie migrantów odzwierciedla głos samego Chrystusa"

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Amerykańscy i meksykańscy biskupi zobowiązali się do udzielania duchowej, prawnej i materialnej pomocy migrantom, którzy boleśnie doświadczają skutków pęknięcia systemu imigracyjnego Stanów Zjednoczonych. Szczególnie myślą tu o tych, którzy żyją w niepewności z powodu polityki Donalda Trumpa.

 

Postanowienie podjęli podczas cyklicznego spotkaniu "Biskupi na granicy", które odbyło się w diecezji Brownsville w Teksasie.


Podobne spotkania biskupów odbywają się od 1986 r. dwa razy rocznie, właśnie w punktach granicznych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. W zakończonym 15 lutego spotkaniu uczestniczył nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych abp Christophe Pierre.


"Widzieliśmy cierpienie, lęk i udręczenie tych, którzy być może wkrótce będą musieli żyć na marginesie naszego społeczeństwa, a którzy zwrócili się do nas o pomoc - napisali biskupi we wspólnym oświadczeniu. - W tym trudnym momencie naszej historii słyszymy płacz naszych braci i sióstr imigrantów, a ich wołanie odzwierciedla głos samego Chrystusa" - uważają hierarchowie.


Spotkanie na granicy było okazją do odwiedzenia przez niektórych biskupów tzw. centrów odosobnienia, gdzie przetrzymywani są oczekujący na deportację imigranci. Zdaniem biskupów "miejsca te utrzymywane są w nieludzkich i niedopuszczalnych warunkach".


W swym przejmującym oświadczeniu hierarchowie wezwali, aby naśladować Papieża Franciszka i budować raczej mosty, niż mury. Skrytykowali politykę imigracyjną administracji Donalda Trumpa i przypomnieli, że imigracja dla wielu jest jedynym sposobem na przetrwanie. Wezwali również rząd do poszanowania praw człowieka.

 

Wspomóż Nas
Tagi: migracja, meksyk, usa

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 23:04:26 | 2017-02-16
Przecież piękny premier Kanady obiecał, że przyjmie wszystkich imigrantów, których Trump nie wpuścił, więc nie ma o co ryczeć.
Ostatecznie papa Francesco poprosi władze Argentyny o przyjęcie imigrantów.

Oceń 17 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook