Kard. Parolin: politycy muszą dawać konkretne odpowiedzi

(fot. shutterstock.com)

"Strach jest złym doradcą“ - tymi słowami sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin skomentował opinię o wzroście tendencji populistycznych w Europie i USA. "Istnieje niebezpieczeństwo, że historia się powtórzy" - powiedział kardynał w rozmowie z włoskim kanałem informacyjnym TG 1.

 

Rozmowa został wyemitowana w miniony poniedziałek wieczorem. "Zamykanie się nie jest dobrym znakiem, wzbudza niepokój. Stolica Apostolska obserwuje te zmiany z troską" - wyznał kard. Parolin.

 

Odnosząc się do kryzysu gospodarczego i wysokiego bezrobocia we Włoszech, hierarcha wezwał do prowadzenia bardziej realistycznej i efektywnej polityki. Przypomniał słowa Franciszka, że dzisiaj "polityka jest daleka od ludzi" i jest "światem samym dla siebie".

Zdaniem watykańskiego sekretarza stanu politycy muszą zwracać uwagę na potrzeby konkretnych ludzi i dawać konkretne odpowiedzi. Purpurat przypomniał w tym kontekście o znaczeniu solidarności jako "podstawie obywatelskiego współżycia".

Okazją do rozmowy była rocznica podpisania 11. lutego 1929 r. Traktatów laterańskich między Stolicą Apostolską a rządem Benito Mussoliniego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 07:58:38 | 2017-02-15
Nadreprezentacja arabskich rewolucjonistow w Europie wskazuje że i u nas niedługo znienawidzone reżimy poczują gniew ludu. Kardynał zarzuca strach społeczeństwom europejskim ale najwyraźniej nie dośc doobrze rozumie język arabski, chociaż płonące Calais, "ubogacenie kulturowe" i inne taharusz mogłyby mu dać do myslenia. Ale to widac próżny trud, zatem społeczeństwa europejskie muszą odejmować dezycje wbrew ideologom lewicy - nieważne czy z Watykanu czy z Berlina...

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?