Abp Hoser wysłannikiem papieskim w Medjugorie

(fot. Mazur / Episkopat.pl)

Abp Henryk Hoser został mianowany 11 lutego br. Specjalnym Wysłannikiem Ojca Świętego Franciszka do Medjugorje. Misja ma na celu dokładniejsze poznanie potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują.

 

Treść komunikatu prasowego Stolicy Apostolskiej:

 

Nominacja Specjalnego Wysłannika Stolicy Apostolskiej do Medjugorje

 

Dnia 11 lutego 2017 r. Ojciec Święty zlecił ks. abp. Henrykowi Hoserowi SAC, biskupowi warszawsko-praskiemu udanie się do Medjugorje w charakterze Specjalnego Wysłannika Stolicy Apostolskiej.

Misja ma na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość. Będzie mieć więc ona charakter wyłącznie duszpasterski. Przewiduje się, że ks. abp Hoser, kontynuując posługę biskupa warszawsko-praskiego, zakończy tę zleconą misję latem bieżącego roku.

 

- Abp Henryk Hoser cieszy się wielkim zaufaniem Ojca Świętego Franciszka,  który wybrał go na swego specjalnego wysłannika do tak ważnej misji, która ma znaczenie międzynarodowe - mówi ks. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik Episkopatu. Podkreśla, że zadaniem abp. Henryka Hosera nie będzie ocena domniemanych objawień pod kątem ich prawdziwości, ale poznanie sytuacji pielgrzymów i zasugerowanie Ojcu Świętemu ewentualnych inicjatyw duszpasterskich.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 17:35:37 | 2017-02-12
Zamiast raz na zawsze zakazac oddawania czci zjawie w Medjugorje, brnie się dalej. Powiedzcie ludziom o Dobrej Nowinie, nauczajcie Słowa Bożego, a nie przyklepujcie oddawania czci bałwanom. Dlaczego nie mówicie o przyjęciu Jezusa do serca, o nawróceniu, o powtórnym narodzeniu sie w Duchu św. Miliony katolików nie znaja naszego Pana, nie znaja Słowa Bożego. Zabieracie im mozliwość zbawienia z wiary w Jezusa!

Oceń 4 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewelinamar 13:23:01 | 2017-02-11
mission impossible!

Oceń 9 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 13:09:14 | 2017-02-11
czyżby przygotowanie do oficjalnego zaprzeczenia objawień? A nasz Hosner ma zbadac jak to wierni przyjmą?

Misją cieżka jak w Rwandzie

Oceń 10 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook