Papież osobiście nadzoruje powstawanie nowej dykasterii

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

- To wielkie wyzwanie w sensie pozytywnym - powiedział kard. Peter Turkson o kierowaniu Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Ten nowy organ watykańskiej administracji został utworzony decyzją Franciszka 1 stycznia 2017 r.


Łączy on w sobie dawne Papieskie Rady "Iustitia et Pax", "Cor Unum", Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących oraz Duszpasterstwa Służby Zdrowia, choć obecnie, jak przyznaje stojący na jego czele hierarcha, pracownicy starają się jeszcze wypracować jednolity system działania.

 

- Naszym najważniejszym zaangażowaniem pozostaje pokazanie, że taka zmiana jest możliwa i że jej dokonaliśmy - wyznał w tej kwestii kard. Turkson.

 

W nowej dykasterii, pozostającej ciągle w fazie tworzenia, jedna z sekcji - również na razie - znajduje się bezpośrednio pod nadzorem Ojca Świętego. Chodzi tu o komórkę dotyczącą spraw migrantów i uchodźców. Odpowiedzialni za nią ojcowie Fabio Baggio i Michael Czerny, jak podkreślił kardynał, "omawiają wszystko z Papieżem otrzymują instrukcje bezpośrednio od niego".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook